Skopeček (ODS): Velké státy nás kdykoliv hodí přes palubu. Dneškem to nekončí, ale začíná

23.09.2015 19:18 | Zprávy

Komentář k problematice povinných kvótám EU:

Skopeček (ODS): Velké státy nás kdykoliv hodí přes palubu. Dneškem to nekončí, ale začíná
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

1. Nejsou řešením, za hranicemi evropských zemí čekají další statisíce migrantů. Pokud se EU proti migrační vlně nepostaví a nezastaví ji, kvóty vydrží maximálně pár týdnů a bude je třeba navyšovat.

2. Dneškem to nekončí, ale začíná. Pokud EU schválila klíč, princip, jak kvótami migranty rozdělovat, další rozhodování už nebude o tom, zda Ano či Ne, ale pouze o kolik více.

3. Stát, který se nemůže sám svobodně rozhodnout o tom, koho chce na své území pozvat, komu chce nabídnout domov a komu nikoliv, není svobodným a suveréním státem. Dostává se na úroveň jakéhosi regionu, jehož obyvatelé nemají reálnou moc rozhodovat o své budoucnosti a svém osudu.

4. Evropa páchá sebevraždu, neváží si svých hodnot a destruuje sama sebe. Ztratila pud sebezáchovy a potvrzuje tezi, že je naše civilizace vyčerpaná. Úpadek je ale rychlejší, než kdokoliv čekal.

5. Žadná rovnost v EU neplatí, staré a velké členské státy nás ani v tak fatálních otázkách nerepektují jako sobě rovné a kdykoliv nás hodí přes palubu.

6. Aktualní krizi vyhrotilo svým nezodpovědným chováním zejména Německo, z dlouhodobějšího pohledu jsou viníkem všichni Ti, kteří se podíleli na budování evropského modelu přebujelého sociálního státu, který demotivuje Evropany pracovat a motivuje méně majetné do Evropy migrovat.

7. Pokud se sociální stát neomezí a Evropa nedá hlasitě najevo, že není otevřena všem, migrační krize neskončí. Sebelepši ochrana hranic či azylová politika to sama o sobě nezvrátí.

8. Evropská politická elita migraci zastavit nechce. Noví občané EU bez evr. národní identity a vztahu k jednotlivým evropským státům jsou cestou, jak snadněji vymazat národní státy a dokončit evropský superstát.

9. ČR musí kvóty za každou cenu odmítnout a nenechat si namluvit, že není solidární. Být solidární a pomáhat se má do té míry, že to neohrozí nás samotné.

10. Každý si dnes musí sáhnout do svědomí, jaký měl postoj k Lisabonské smlouvě. A jak jí pomohl či nepomohl k životu...

Jan Skopeček

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kocmanová (Piráti): Peníze z emisních povolenek se musí vrátit k lidem, současný návrh není řešením

13:09 Kocmanová (Piráti): Peníze z emisních povolenek se musí vrátit k lidem, současný návrh není řešením

Téma emisních povolenek, které dnes projednává Poslanecká sněmovna, vzbuzuje obavy. A naprosto pocho…