Postupný proces tvrdé evropské integrace doprovázený rozsáhlou ztrátou národní suverenity je tak dále naplňován. Evropská centrální banka přebírá v letošním roce dohled nad největšími bankami eurozóny. Vytvoření dalšího evropského záchranného fondu, tentokráte bankovního, pak jen posiluje bruselský diktát.
Centrální záchranné fondy jako je „euroval“, ze kterého jsou financovány špatně hospodařící země v čele s Řeckem, nebo budoucí bankovní fond, považuji za jeden velký evropský alibismus a hrubě demotivující prvek pro řádné hospodaření.
Proč by mělo problémové Řecko a nebo některá ze špatně hospodařících bank začít řádně hospodařit, když jim v podstatě bude poskytnuta nezištná solidární pomoc z evropského centrálního záchranného fondu.
Důvody budeme hledat velmi obtížně. A bude objem prostředků pro vyřešení případné situace vůbec postačující? To zaručit nelze.
Bankovní unie se týká v prvé řadě zemí eurozóny. To je další důvod, proč euro nepřijímat a nadále řešit měnovou politiku na národní úrovni bez odevzdání pravomocí do Bruselu. A to podporuji.
Spojeným státům evropským a tvrdé evropské integraci říkám já i hnutí Úsvit jasné NE!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Úsvit přímé demokracie