Štěpánek (Trikolora): Besídka hochů a děvčat, co spolu mluví aneb 17. listopad v České televizi

21.11.2024 8:19 | Monitoring

Nebyla to Besídka zvláštní školy, jak kdysi Šimek s Grossmannem nazvali knížku svých veselých povídek, ale velmi neveselá, ba přímo tristní besídka zvláštní televize, která se vydává za veřejnoprávní, pročež by měla být vyvážená, pluralitní, objektivní a všestranná, leč ve skutečnosti je hlásnou troubou pouze jedné politické party a jednoho jediného pohledu na svět. Byla to besídka zvláštní televize, která za peníze všech uspokojuje pouze vybraný okruh diváků.

Štěpánek (Trikolora): Besídka hochů a děvčat, co spolu mluví aneb 17. listopad v České televizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Povrchní divák si toho ani nevšimne, protože navenek vše vypadá velmi profesionálně. Moderátoři moderují, zpovídaní hosté hovoří, kameramani natáčejí, prostředí a témata se střídají, grafika je na úrovní. Při bližším ohledání vám ale dojde, že něco tu nesedí. Realita České republiky roku 2024, tedy 35 let po Velké sametové, je dost jiná, než jak ji českotelevizní zpravodajství vykresluje.

Ve sváteční den, v kalendáři nazývaném Den boje za svobodu a demokracii, nám totiž namísto plastického obrazu názorové pestrosti současné české společnosti nabídla pouze – hodně eufemisticky řečeno – besídku hochů a děvčat, kteří spolu mluví. Jinými slovy, Česká televize po celý den vysílala jakési leporelo vyprávění a vzpomínek osob z jednoho jediného názorového kadlubu, z jednoho jediného názorového ghetta. Můžeme mu říkat pravdoláskovní, kavárenské, liberální, lepševické, jak je ctěná libost. Každopádně jde ale o monopol jednoho názoru, monopol jediného vidění světa.

Namísto seriózní analýzy, co se to v naší zemi před 35 lety odehrálo a jaké síly, domácí i zahraniční, onen společenský a politický pohyb způsobily, respektive umožnily, odvysílala Česká televize tradiční, povrchní, stokrát omletou vyprávěnku, kudy šel tehdejší průvod. Zcela nepřekvapivě se u toho dojímaly také tradiční ksichty stále stejných, dnes už poněkud obstarožních studentů a ještě obstarožnějších stále stejných disidentů, doplněných o aktuální držitele moci. Prakticky o všech lze se stoprocentní jistotou povědět, na které straně a za co jejich politické srdce bije: Pajerová, Pánek, Bartuška, Malý, Hutka, Věchet, Rakušanová, Šiktancová, Mlynář, Topol, Trojan, Dobrovský, Gabal, Rychlík a Rychlíková, Kroupa a Kroupa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Z čeho by ANO pokrylo státní výdaje

Kritizujete tuto vládu, že chce jít cestou škrtů, já teda o škrtech nic nevím, ale co vím, že všude i v peněženkách lidí chybí peníze. Co s tím hodláte jako potencionální příští vláda dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: První autonomní vlak se poprvé rozjel na české železnici

6:04 Ministr Kupka: První autonomní vlak se poprvé rozjel na české železnici

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prvnímu autonomnímu vlaku v ČR.