Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Blíží se stavba stezky na Velkomoravské ulici

10.09.2022 20:33 | Zprávy

Očekávaná výstavba navazující části stezky pro chodce a cyklisty podél rušné Velkomoravské silnice I/51 se přiblížila. Vítěz výběrového řízení, společnost VHS Břeclav, s.r.o. plánuje zahájit práce ještě v tomto měsíci. Hotovo by mělo být do konce letošního roku.

Střecha (Hnutí PRO Hodonín): Blíží se stavba stezky na Velkomoravské ulici
Foto: wikipedia
Popisek: Hodonín

Stezka z Hodonína do Lužic se ještě letos dočká dalšího navazujícího úseku, a to na straně příměstského lesa. 

Celkem 770 metrů dlouhá a 3,25 m široká stezka povede od křižovatky ulic Velkomoravská a Bří Čapků k místní komunikaci – ul. Hornická čtvrť a dále bude pokračovat směrem k účelové komunikaci k části Bažantnice, kde bude ukončena. „Jsem velmi rád, že se tato stezka dostává ke své realizaci a umožní bezpečnější dopravu chodcům i cyklistům, kteří ji budou využívat. Původně jsme chtěli vybudovat stezku na opačné straně silnice tak, aby přímo navazovala na stávající stezku do Lužic. Z důvodu majetkoprávních vztahů a pozemků v soukromém vlastnictví, to však nebylo možné a její pokračování je tak na straně příměstského lesa,“ řekl starosta Libor Střecha. Součástí investiční akce je kromě stezky samotné také rekonstrukce stávajících autobusových zastávek a vybudování dvou přechodů pro chodce a cyklisty. Ty umožní bezpečnější překonávání komunikace i dětem, které dojíždí z okolních obcí do místních škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Ruská propaganda se raduje z Trumpova vyjednávání

8:15 Ministr Rakušan: Ruská propaganda se raduje z Trumpova vyjednávání

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k událostem týdne.