Pavel Svoboda navazuje na slib, který dal během návštěvy válkou ohrožené oblasti místním lidem: lepší tramvaje pro Mariupol.
Pavel Svoboda, předseda právního výboru Evropského parlamentu, se osobně obrátil na primátorku Krnáčovou a primátora Vokřála. Chce zajistit pro ukrajinský Mariupol vyřazené české tramvaje.
S primátorkou Prahy Krnáčovou již úspěšne jednal a jeho nápad, aby pražský Dopravní podnik daroval Mariupolu vyřazené tramvaje za minimálních nákladů se u primátorky Adriany Krnáčové setkal s pochopením. Ve středu 18.11. se se stejnou prosbou obrátí Pavel Svoboda i na primátora Brna Petra Vokřála. Dopis s prosbou o spolupráci dostane i šéf Dopravního podniku Hl.města Brna a náměstkyně Klára Liptáková.
U pražského dopravního podniku se nápad setkal s porozuměním a vstřícným přístupem. Tramvaje bude třeba technicky upravit z hlediska rozchodu kolejí, ale i tak je Praha připravena pomoci.
"Když jsem letos se skupinou europoslanců navštívil válkou zničené oblasti na Ukrajině, byl jsem šokován, jaký neuvěřitelný šrot jezdí v Mariupolu," komentuje svůj nápad Pavel Svoboda. "Bál jsem se do té tramvaje nastoupit a to už jsem zažil i přebíhání pod palbou v bojovém pásmu. Ty tramvaje jsou tak zničené, že jen pokus nastoupit je skutečně jen pro odvážné."
Ukrajinský Mariupol si zaplatí dopravu vyřazených českých travají ze sponzorských darů. Praha a Brno by tak podle Pavla Svobody přispěly k obnově dobrého vztahu k českým technologiím, které bude válkou zničená Ukrajina brzy potřebovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV