Svobodní zaútočili na finanční úřady

02.07.2020 11:29 | Zprávy

Svobodní zaútočili na finanční úřady přelepováním názvů finanční úřad za otrokářský úřad. 30. 6. je dnem tzv. daňové svobody, a právě v tento den se Svobodní symbolicky rozhodli „zakleknout“ na finanční úřady s cílem poukázat na to, že finanční úřady jsou de facto otrokářskými úřady, jelikož každý zaměstnanec odevzdává 64,34 % svého platu.

Svobodní zaútočili na finanční úřady
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Reportáže v minulém týdnu poodkryly zákulisí fungování finančních úřadů a reakce Svobodných na tyto praktiky na sebe nenechala dlouho čekat. V době, kdy lidé chodí odevzdávat odložená daňová přiznání zaútočili na většinu finančních úřadů v zemi, kterých je přes 200. Finanční úřady se naší akci snaží zamlčet, ale mi jejich pravé označení Otrokářský jen tak nepřestaneme zmiňovat.

„Šlo o dlouhodobě plánovanou akci, která v kontextu nedávných úniků o praktikách finanční správy, zcela zapadla do konceptu naší dlouhodobé komunikace. Nejsme ale žádní vandalové, takže jsme použili speciální nálepky, kteří šli snadno slepit, aby nedošlo k žádnému poničení,“ říká předseda Libor Vondráček, který dal pokyn k dlouhodobě připravované akci.

Svobodní se tak hlásí k odpovědnosti za přelepení cedulí nejen na běžných finančních úřadech, ale také na inkriminovaném úřadě ve Valašském Meziříčí nebo na Generálním finančním ředitelství v Praze.

„Slovo otrokář je dnes ve veřejném prostoru nadužíváno, a my jsme tento kontroverzní pojem použili zcela záměrně. Téma rasismus nebo otrokářství v našich zeměpisných šířkách přitom nemá relevanci. Svobodní vnímají jako zásadní problém vysoké daně a praktiky Finanční správy, která tzv. zaklekává na fungující zaměstnavatele, nikoli sochu Churchilla, která stojí v Praze. Proto se tématu vysokých daní a zvůle úřadů, placených z našich daní, hodláme dále velmi podrobně věnovat,“ říká Libor Vondráček.

Na dotaz, zda nejde o výraz („otrokářský úřad“) přitažený za vlasy, na závěr předseda strany vyznávající minimální stát uvádí: „Pokud jsou lidé v této zemi postupně omezování na osobních svobodách, proti své vůli financují průměrní zaměstnanci z 64,34 % své mzdy třeba i úředníky, kterých je o to více, o kolik více penězi je možné je platit, a tito úředníci spolu s politiky jim pak skrze různé povinnosti berou spoustu času, pak mi to přitažené za vlasy nepřipadá. Kdo by chtěl být na vládě nezávislý, ten nemá šanci. A alternativou k tomu, o čem jsem mluvil, je buď práce ve státních službách nebo absolutní závislost v podobě nezaměstnanosti.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Výpověď bez udání důvodu? Proč ODS a TOP 09 zase straší lidi

21:01 Maláčová (SOCDEM): Výpověď bez udání důvodu? Proč ODS a TOP 09 zase straší lidi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výpovědím bez udání důvodu.