Tošenovský (ODS): Nová pravidla podpoří zavedení 5G sítí a nezávislost národních regulátorů

16.11.2018 16:40 | Zprávy

Evropský parlament ve čtvrtek přijal dva návrhy k rozsáhlé reformě telekomunikací v EU. Europoslanec za ODS Evžen Tošenovský byl zpravodajem ke Sdružení evropských regulačních orgánů pro elektronické komunikace (BEREC).

Tošenovský (ODS): Nová pravidla podpoří zavedení 5G sítí a nezávislost národních regulátorů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský na besedě se studenty VŠB-TU Ostrava

Evropský parlament a Rada společně odmítly pokus Evropské komise přeměnit BEREC a podpůrný Úřad BEREC na jednotnou agenturu EU nebo dokonce na celoevropského telekomunikačního regulátora.

Po hlasování Tošenovský řekl: „Nová pravidla pro BEREC mu umožní převzít nové povinnosti a zároveň zachovat dobře fungující strukturu."

„Nezávislost telekomunikačních regulátorů je kritická jak na vnitrostátní, tak unijní úrovni - musí být nezávislí na svých vládách i na Evropské komisi,“ dodal Evžen Tošenovský.

Europoslanec Tošenovský, který zastupoval skupinu Evropských konzervativců a reformátorů i při projednávání Kodexu, pokračoval: „Vítáme modernizovaná telekomunikační pravidla v Kodexu elektronických komunikací ve prospěch firem i spotřebitelů, včetně proinvestičních opatření, která by měla urychlit zavedení 5G a pokrytí vysokokapacitních sítí v celé Evropě.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Můžete zaručit, že návrh na výpověď bez důvodu za žádnou cenu nepodpoříte?

Vždyť je vůči pracujícím lidem úplně asociální. A hlavně nemyslíte, že je třeba spíš řešit, proč když tvrdě pracujeme, tak většina z nás sotva vyjde s platem? Že máme tak nízkou životní úroveň, že vlastní bydlení je už luxus?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Mělo by se Česko zapojit do budování evropského protiraketového štítu?

8:04 Zdechovský (KDU-ČSL): Mělo by se Česko zapojit do budování evropského protiraketového štítu?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke společné evropské obraně.