V Praze to vře. A nejen v Praze. V posledních letech si Národní třídu a oslavy svátku 17. listopadu přisvojili lidé, spojení s liberální politikou. Fanoušci pětikoalice (ODS, STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů). Když chtěl někdo jiný z vrcholných politiků než položit květiny k památníku na Národní třídě, byly květiny házeny do koše a politik bez milosti vypískán. Potkávalo to Tomia Okamuru. Ale letos byla velká změna.
Nejenže měl na Národní třídě problémy s odpůrci Vít Rakušan s „rojnicí STAN“, ale dokonce i prezident Petr Pavel. Ten zřejmě z opatrnosti nevzal s sebou ani manželku, která nedávno dostala „přiklepnutých“ téměř 100 tisíc korun měsíčně na reprezentaci. No a co teprve když dorazil premiér Petr Fiala. Ani ten neměl klidné přivítání. I když později evidentně někdo ty křiklouny zpacifikoval a premiér mohl médiím nastiňovat skvělé vize do budoucna, kdy bude další čtyři roky vládnout a české platy se dostanou na úroveň mezd občanů Německa.
A toto vyjádření následně strhlo vlnu nevole na webech a sociálních sítích. Jen na stránkách Novinek a Seznam Zprávy najednou bylo až sedm tisíc diskusních příspěvků. A velká část vyjadřovala závažné pochybnosti o reálnosti tohoto plánu na přiblížení platů. A také pochybnosti o kontaktu premiéra s realitou.
Prostě letošní 17. listopad je divočejší než ty předchozí. V politice se už takzvaně „zvonilo do posledního kola“ závodu a je to znát. Daleko víc lidí se zajímá o politiku. Vypadá to, že hlavně neférové nakládání vládní koalice s budoucími důchody byla ta poslední kapka, z pasivity do aktivity. Abychom ještě neměli další revoluční podzim.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Ing. Radovan Vích
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV