Jak směšné a hloupé jsou vládní plány, jak se z naší země udělat jednu z nejsilnějších ekonomik v Unii a to do roku 2040. Přitom růst HDP nic moc, vláda prosazuje cizí zájmy namísto podpory českých firem, snížily se výdaje na vývoj, výzkum a modernizace, investice namísto do vzdělání jdou do betonu, rostou regionální rozdíly, chudoba a zhoršuje se demografický vývoj a vláda nedostupnost bydlení řeší sociálními dávkami.
Namísto toho, aby vláda řešila problémy, které současné vládní strany způsobily, přehazuje řešení a zodpovědnost na vlády budoucí. Příkladem je neposunutí termínu ukončení výroby elektrické energie z fosilních paliv za rok 2030 či schválení obchodování s emisemi paliv EU-ETS II, které mají platit již od roku 2027, bez implementace do národní legislativy. Prostě vláda vynakládá obrovské části na zbrojení, kde našla vnějšího nepřítele v podobě Ruské federace. Ale vůbec neřeší národní bezpečnost, jejíž nedílnou součástí je zajištění energetické bezpečnosti tak, aby naše hospodářství bylo konkurenceschopné v globálním světě.
Vláda a naši politici, ať již ti koaliční či opoziční, nepochopili, že je nutné se konečně starat o prosperitu naší země a hájit oprávněné národní zájmy a zájmy občanů. Nepochopili nastupující geopolitickou změnu v podání nové americké administrativy, nepochopili, že jakýkoliv budoucí progres ve společnosti se neobejde bez míru a dobrých sousedských vztahů. A vůbec nepochopili, že v prohlubující se energetické krizi se budou jednotlivé státy více starat o své národní zájmy. A tím jsou ekonomická prosperita zajišťující kvalitní a dostupné veřejné služby, postupný růst životní úrovně občanů a vzájemná spolupráce s ostatními zeměmi.