Návrh považují za nedomyšlený a unáhlený. Na dnešním jednání rovněž kritizovali komunikaci kraje směrem k vedení textilní průmyslovky, jejím stávajícím i budoucím studentům a jejich rodičům.
„Sloučení považuji za začátek konce střední školy se 170letou tradicí. Vysvětlení tohoto postupu ze strany kraje je nedostatečné a rychlost, se kterou se všechny kroky směřující ke sloučení dějí, vzbuzuje řadu otázek. Textilka se v době, kdy kraj bojuje s nedostatkem míst na středních školách, stala snadným terčem kvůli svému specifickému zaměření. Ale právě to z ní dělá unikát, který bychom měli chránit. Roky posloucháme, jak všude chybí řemeslníci, lidé kreativní a šikovní, jak musíme podporovat technické vzdělávání, a tak Liberecký kraj bez varování nasměruje během pár týdnů k zániku jedinou střední průmyslovou textilní školu v republice?“ zamýšlí se krajská zastupitelka za hnutí ANO a českolipská starostka Jitka Volfová.
Podle krajských zastupitelů za hnutí ANO ještě na podzim nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo v případě textilní školy dojít k nějakým změnám. V rámci podzimních oslav výročí textilky sám hejtman Martin Půta hovořil o tom, že je zájmem kraje zdejší textilní průmyslovku podporovat, stejně jako sklářské školy, protože patří k tradici regionu, kterou je třeba zachovat. Jeho slova podtrhuje projekt krajské Agentury regionálního rozvoje „Textil se vrací na Liberecko“ z roku 2022. Textilní průmysl zaměřený na pokročilé technologie dle jednoho z výstupů projektu zaznamenal v Libereckém kraji v posledních deseti letech růst obratu o 34 %.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV