Případné vystoupení z EU (které snad nikdy nenastane) by nebylo záležitostí Evropského parlamentu, ale samotného státu. Nechápu tedy, proč chtějí svobodní kandidovat do orgánu, který sami neuznávají a kde nemohou vůbec nic ovlivnit.
Mám pouze dvě možná vysvětlení. První z nich je takové, že evropské volby jsou jedinými, v nichž mohou svobodní dosáhnout jakžtakž slušného výsledku, protože EU jinak stojí na okraji voličského zájmu. A jsme opět u toho - Svobodní kandidují do legislativního tělesa, v němž nemohou ničeho dosáhnout? Možná, že kdyby chtěli EU reformovat zvenčí, dávala by kandidatura smysl, což ale není případ zatvrzelých eurofobů volajících po vystoupení.
Druhé vysvětlení nejspíše spočívá v tom, že skutečným důvodem kandidatury vidina snadnějšího získání příspěvku od státu? U strany, která chce snížit státní výdaje na minimum a požaduje, aby stát byl pouze nočním hlídačem, by to ale bylo velmi zvláštní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Zdechovský - profil