Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.
„Možnost ovlivňovat evropskou legislativu právě v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí byla jedním z důvodů, proč jsem už před pěti lety poprvé kandidoval a jsem vděčný za důvěru, které se mi nyní od kolegů zvolením za místopředsedu výboru dostalo,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský, který už se této agendě věnoval nad rámec standardní výborové práce například formou interpelací ke Komisi, nebo pořádáním různých konferencí předně ve spolupráci s českými poslanci a senátory.
„Mým cílem rozhodně nebudou nějaké další regulace, kvóty či zavádění jednotné minimální mzdy. Proti podobným návrhům budu aktivně vystupovat. Naopak plánuji prosazovat co nejefektivnější využívání financí z Evropského sociálního fondu ESF+ a celkově hledat a řešit různé mezery v legislativě tak, aby se mohly odstraňovat problémy nejen Čechů žijících v zahraničí,“ přibližuje své plány Zdechovský a připomíná, že v minulosti se systematicky zabýval problémy řidičů kamionů, administrativními překážkami u žádostí o mezinárodní důchod nebo situací rodičů, jimž stát ze sporných důvodů odebral děti.
Výbor EMPL patří se zhruba 110 členy mezi největší a nejvýznamnější výbory v EP. Odpovídá za politiku v oblasti zaměstnanosti a sociální politiku, za pracovní práva, zdraví a bezpečnost při práci, Evropský sociální fond, odborné vzdělávání, volný pohyb pracovníků a důchodců, sociální dialog, problematiku diskriminace na pracovišti a za vztahy se všemi čtyřmi agenturami, které působí v oblasti jeho pravomocí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV