Zelení: Česko zase stojí na rozcestí

27.11.2021 15:39 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k plánované evidenci těhotenství v Polsku

Zelení: Česko zase stojí na rozcestí
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Polská vláda chce od 1. 1. 2022 zavést evidenci těhotenství. Namísto reakce na masové protesty proti porušování lidských práv tak přichází další krok, jak posunout zemi směrem k úplnému potlačení svobody polských žen.

Je totiž pravděpodobné, že vláda bude přes tento registr sledovat, zda náhodou žena nepodstoupila potrat v zahraničí. Za záminkou potřeby evidence ze zdravotních důvodů se tak může skrývat nebezpečný nástroj, určený k trestnímu stíhání žen a vynucování poslušnosti. Zkrátka čistokrevná dystopie jako z 1984 nebo Příběhu služebnice.

Česko tedy zase stojí na rozcestí. Buď se vydáme cestou svobody a lidských práv, a tím pádem konečně veřejně odsoudíme nebezpečné praktiky polské vlády, nebo se budeme dále bratříčkovat se zeměmi V4 a od problémů budeme odhlížet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vích Bydlení vláda Petra Fialy prostě neumí

10:21 Vích (SPD): Vích Bydlení vláda Petra Fialy prostě neumí

Bezzubý vládní zákon o podpoře bydlení nic neřeší. Jen přerozdělí to málo, které nestačí. Přístup k …