Bohatí si nacpali kapsy po vzoru legendárních čtyřiceti loupežníků a chudí jsou neschopní a líní, jen spoléhají na pomoc státu. To jsou dvě krajní polohy, jak na sebe v rámci společnosti nahlížejí majetní a ti, co mají málo nebo vůbec nic. Nedávný průzkum agentury SANEP prozradil, že lidé si převážně myslí, že bohatí přišli ke svým majetkům nepoctivým způsobem.
Z druhé strany barikády lze vzít vyjádření poslance ODS Jana Vidíma v reakci na to, že levice odmítala zavedení institutu veřejné služby. „Pro levičáky je práce vždycky nedůstojná, jsou to neschopní a líní lemplové, kteří se vždycky schovávají za sukně rozhazovačného státu. Rád jim předvedu, že jakákoliv práce šlechtí. Doslova,“ napsal tehdy pro ParlamentníListy.cz Vidím.
Advokát se bál, aby jeho klienti nemuseli prchat
Mozaiku vztahů bohatých a chudých svérázně doplnil právní zástupce vrcholových manažerů ČEZ Josef Brož, který v dopise švýcarské prokuratuře prosil, aby utajila jména top manažerů v čele s Martinem Romanem coby majoritního vlastníka Škody Plzeň. „V České republice existuje řada příkladů, kdy prominentní průmyslníci a finančníci byli vyhnáni do exilu nepřátelsky laděným tiskem,“ napsal Brož.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník