Poslanec ČSSD podlomil Grossovu výpověď o financování luxusního bytu

03.05.2014 5:51 | Zprávy

TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU Dva muži opačného politického spektra v názorové aréně komentářů uplynulých dnů poodhalují, že ne vždy musí mít zcela odlišné pohledy na věc. Poslanec ČSSD Jiří Koskuba a senátor ODS Jaroslav Kubera tentokrát hovoří na téma 10 let výročí vstupu České republiky do Evropské unie a jak se dívají na pokání expremiéra Stanislava Grosse.

Poslanec ČSSD podlomil Grossovu výpověď o financování luxusního bytu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační koláž

Tento týden uplynulo 10 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Jaké plusy i mínusy tohoto kroku stojí za zmínku – pokud se pokusíme těch deset let shrnout?

„Nechť si každý soudný čtenář raději vyhodnotí sám, co právě jemu konkrétně vstup do EU přinesl. Běží předvolební kampaň a četnými PRO a PROTI jsou masírovaní až tak. V pohledu se lze totiž pochopitelně lišit. To je přeci normální. Vždyť každý žije ten svůj život. Přestože právě bruselští superbyrokraté mnohdy některými svými ‚cokoliv‘ regulujícími nesmysly i tohle popírají,“ předeslal k tomuto tématu Jiří Koskuba. A přiznal, že on osobně například vítá, že dnes může cestovat takřka po celé Evropě, oproti době nedávno minulé dokonce bez tzv. devizáku - pro plebejce ostatně nedostupného. A taktéž bez nějakých výjezdních doložek a celních prohlášení.

„Už ani nemusíme, byť na hranicích s bratrskou NDR  - kam jsem tehdy vedle Uher směl, schovávat před celníky druhý métský salám, dětské botičky nebo vagónky od pikovláčku. Nu a studovat za hranicemi? To kdysi mohli na naší fakultě z celého ročníku pouze dva vyvolení. A to ještě s patřičným rodokmenem,“ zavzpomínal dále pro ParlamentníListy.cz Koskuba.

Připustil však, že vedle pozitiv pochopitelně existují i četná negativa. „Hlavně již zmíněná mnohdy velmi tupá byrokracie, zhusta drtící i tu z časů RVHP. Třeba o kupě dálničních známek na sklech aut jsme hovořili minule. A to mají přibýt barevné terčíky pro vjezd do měst. Ale zrovna tohle ONI nevidí. Nemyslím rovněž, že jako občané EU patříme do první kategorie. Spíše tak druhé, až třetí. Pomineme-li snad ceny. Ale abych byl spravedlivý, to jako obyvatel Prahy 14 v hlavním městě ostatně také. Zklamu vás, nehodlám to tentokrát rozpitvávat. Těsně za dveřmi jsou volby do Evropského parlamentu. A právě ČSSD v nich z řady důvodů potřebuje po nesporném propadu v těch parlamentních uspět, a tak nezapomínejte, že sloužím v jejích barvách. Přestože rozhodně k eurohujerům nepatřím. Nemyslím si proto, že by nyní bylo správné, abych si pouštěl pusu na špacír. Omlouvám se. Holt disciplína a loajalita musí být..,“ uzavřel první téma tohoto týdne poslanec ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Kdo řídí Prahu?

Podle všeho byste měl vy, ale přijde vy, že je to spíš Hřib. Myslíte, že tu kumulaci funkcí zvládáte? Proč jste chtěl být primátor, když o vás není vůbec slyšet, za to o Hřibovi až moc? A stojíte za ním, co se týká toho, jak si jako náměstek pro dopravu vede? Vždyť je to jen chaos nebo nějaký skandá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

20:43 95 tisíc pro první dámu: Ženy jsou drahé, padlo. Také slova o šlechtě a středověku

Měla by manželka prezidenta Petra Pavla pobírat měsíčně téměř sto tisíc korun určených k reprezentac…