O odložení a přerušení do června žádali poslanci z ODS. Normu přitom předložilo do sněmovny zastupitelstvo Ústeckého kraje již loni v říjnu, ale podle poslance a šéfa poslanecké frakce ODS není zákon zralý na to, aby jej poslanci projednávali ve výborech, neboť by jej bylo nutné předělat a dodělat.
S tím ovšem nesouhlasil předseda poslanecké frakce ČSSD Jeroným Tejc. „Já žasnu. Vláda stále proklamuje, jak chce pomoci šluknovskému výběžku a těm, co tom bojují s kriminalitou. Ale vláda nebyla schopná dodneška předložit nic, žádné vládní návrhy, co by tento boj s kriminalitou řešilo Tak se teď dozvídáme, že koalice nechce nic takového řešit, že teprve vláda zasedne a bude připravovat zákony, které s tím souvisí. To ale zabere spousty měsíců. Musím říci, že tady vláda zcela selhala,“ zaburácel k tomu za sněmovním pultíkem Tejc.
Stanjura ale následně k tomu poznamenal, že kdyby normu nyní zákonodárci pustili do druhého čtení, tak by se nic nezměnilo. „My chceme, aby to zpracovala vláda,“ zmínil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb