Nespokojenost s vládním establishmentem a vedením státu vrcholí. Tisíce členů nejrůznějších sdružení a uskupení, ale i jednotlivci, kterým vadí způsob, jakým kabinet Petra Nečase (ODS) vede zemi, se tak připravují na největší protestní akci, kterou Česko od dob sametové revoluce zažilo.
Bude jí celonárodní protivládní protest, který se uskuteční 21. dubna na Václavském náměstí v Praze. Shromáždění, na němž se očekává účast až stovky tisíc lidí, bude předcházet několikadenní série protestních akcí napříč celou Českou republikou nazvaná Týden protestů.
ParlamentníListy.cz se tak v předvečer série těchto akcí zajímaly zejména o to, jak se na celý řetězec protestů chystá iniciativa, která stála u zrodu řady protikabinetních akcí, tedy ProAlt.
Redakce se tak sešla rovnou se dvěma jejími zástupci, Jiřím Štegem a Ondřejem Lánským.
Co je cílem týdne protestů, co budete považovat za úspěch?
J. Š.: Nejcennější bude už sama účast občanů na těch akcích. Lidé by si měli uvědomit, že stát je zde pro ně, že oni sami jsou stát A vyjádřit své postoje i například na této demonstraci.
O.L.: Chceme, aby lidé také pochopili, že náš nesouhlas s politikou této vlády je informovaný a že jsme schopni diskutovat o alternativách neoliberální politiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jana Šulcová