Červená karta byla jen jedna a její držitel Martin Šafr dostal slovo v diskuzi jako první. „Nepřijel jsem sem s prezidentem diskutovat, ale červenou kartou mu sdělit, že se mi nelíbí jeho chování. Nelíbí se mi jeho vulgární vystupování, nelíbí se mi, jak sympatizuje s východoevropskými diktátory, jako je Putin. Samolibě se chová jako neomezený car. Takové chování není správné. Žádnou otázku nemám,“ řekl do mikrofonu.
Putina nepovažuji za diktátora, řekl prezident
Prezident na to reagoval: „Samozřejmě každý člověk dostává jednak zprávy z médií, které nemůže ovlivnit, a jednak zprávy přímé a bezprostřední, které ovlivnit může. Jsme spolu zatím asi dvacet minut. Máte-li pocit, že se chovám jako samolibý car, prosím, abyste to nějakým způsobem vyjádřili. Například pískotem, i když pískot je řeč ptáků a lidé by spolu měli mluvit lidskou řečí,“ uvedl Zeman. „K Putinovi nemám zvláštní sympatie, ale na rozdíl od Stalina ho nepovažuji za diktátora. Vy máte na mysli zřejmě můj postoj, který zpochybňuje sankce Evropské unie vůči Ruské federaci a který tvrdí, že sankce poškozují nejen Rusko, ale i Evropskou unii, mezinárodní obchod, zaměstnanost, výrobu a tak dále,“ uvedl prezident. Podle něj stejný postoj vyjádřil nejen premiér Bohuslav Sobotka, ale také řada dalších významných osobností z řad průmyslu a obchodu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Zuzana Koulová