Jedním z důvodů, proč by podle něho neměla padnout, je logika demokratické reprezentace a výsledku voleb.
„Ve volbách roku 2010 byla zvolena určitá konkrétní parlamentní většina tří koaličních stran a všechny koaliční strany přes veškeré problémy, které mezi sebou mají, jsou prozatím přesvědčené, že tato koalice by měla vládnout. A samotná úcta k přání většiny demokraticky zvolených poslanců ve sněmovně nasvědčuje tomu, že tato vláda by měla vládnout tak dlouho, dokud tato parlamentní většina zůstává. Já jsem nezaznamenal žádné znamení, že by tato vládní většina se rozpadla, tedy vůbec neočekávám vyslovení nedůvěry,“ řekl ParlamentnímListům.cz Joch.
Rozpočtová odpovědnost a ne tak vysoké daně
Jako nejdůležitější argument pro setrvání vlády považuje rozpočtovou odpovědnost. Sama vláda se takto často nazývá. „Tato vláda měla jedno hlavní předsevzetí, fiskální disciplinu, tedy zastavit nárůst zadlužování České republiky. Tato konkrétní vláda se svými poslanci je toho schopna lépe, než jakákoli jiná alternativní většina v této Poslanecké sněmovně. Pokud by nastaly předčasné volby, tak jsem přesvědčen na základě průzkumů veřejného mínění, že žádná jiná alternativní povolební většina ve sněmovně by nebyla schopna fiskální odpovědnosti v takové míře jako tato, byť nedokonalá vládní většina,“ míní Joch.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík