Vondra bude armádu řídit i z cely, obává se Tejc

04.02.2012 4:33 | Zprávy

Jiná země, jiný mrav. Neplatí to však jen mezi islámskými a křesťanskými zeměmi, Ruskem a USA a v dalších extrémních případech. Platí to třeba i o politické kultuře v zemích uvnitř Evropské unie. Britský ministr pro energetiku Chris Huhne rezignoval kvůli machinacím s pokutou za nepřiměřenou rychlost. Kvůli podobné drobnosti by se český ministr své milované funkce nikdy nevzdal.

Vondra bude armádu řídit i z cely, obává se Tejc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Alexandr Vondra

Otázkou je, zda kdyby čeští politici odstupovali kvůli každé odhalené drobnosti, zda by jich ve vládě nezůstalo jen velmi málo. Například takový ministr obrany Alexandr Vondra z ODS nepovažuje půlmiliardovou zakázku firmě PromoPro za audiovizuální služby v době českého předsednictví EU za nic podivného. A statisícové odměny ministrů pro jejich oblíbence jsou naprosto běžné. Vždyť ti lidé tvrdě pracují, tvrdí ministři pod palbou mediální kritiky.

Mají pancíř, ne hroší kůži

„Ministři této pravicové vlády mají pancíř namísto hroší kůže. Takový pan Vondra pravděpodobně neodstoupí, ani kdyby měl armádu řídit z vězeňské cely. Pan Bárta, jako předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných, určuje dění v této zemi, přestože je obžalován z korupce,“ řekl pro ParlamentníListy.cz předseda poslaneckého klubu ČSSD a stínový minist vnitra Jeroným Tejc.

„V případě britského ministra je důležitější než sám přestupek ta machinace. U nás je situace jiná, tady hrdina ten zákon přečůrá. I proto asi u nás nefunguje to, co zřejmě funguje v Británii a mnoha dalších zemích,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec KSČM Jiří Dolejš.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš Urban

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Můžete zaručit, že návrh na výpověď bez důvodu za žádnou cenu nepodpoříte?

Vždyť je vůči pracujícím lidem úplně asociální. A hlavně nemyslíte, že je třeba spíš řešit, proč když tvrdě pracujeme, tak většina z nás sotva vyjde s platem? Že máme tak nízkou životní úroveň, že vlastní bydlení je už luxus?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

4:40 Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

„Vrátili jsme Česku respekt v zahraničí“. To tvrdí premiér Petr Fiala i další politici z koalice SPO…