„Úspěšný uchazeč nabídl kromě nejvyššího nájemného silný dramaturgický záměr a letité zkušenosti s provozováním kulturního centra. Součástí nájmu je také obratové nájemné ve výši 7procent z měsíčního obratu provozovny, i proto jim přeji hodně spokojených zákazníků,“ říká pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.
„TCP se intenzivně připravuje na kompletní převzetí správy Staré čistírny odpadních vod, ke kterému dojde k 1. srpnu 2024. Aby byl přechod plynulý a komfort pro návštěvníky zůstal stejný nebo vyšší, vysoutěžili jsme i nového provozovatele kavárny a baru. Chystáme také nový rezervační systém na prohlídky a ladíme další detaily, které v létě představíme,“ uvádí místopředsedkyně představenstva TCP Marta Pražáková.
„Kolektiv z Petrohradské nám pomůže realizovat naší vizi, kdy do areálu budou za kulturou a odpočinkem chodit maminky s dětmi přes den, rodiny o víkendech i bohémové po večerech,“ sděluje budoucí šéf Staré čistírny Cyril Holub.
„Máme velkou radost z příležitosti být součástí nového týmu v objektu Národní kulturní památky Stará čistírna odpadních vod Bubeneč a podílet se na projektu nového kulturního, uměleckého a gastro spotu Čistírna poblíž Stromovky, navazujícího na naše aktivity kulturní platformy Petrohradská kolektiv. O to více, že objekt Staré čistírny leží v těsné blízkostí umělecké komunity našeho nedávno otevřeného centra uměleckých rezidencí a tvůrčího prostoru Tusculum Prague sídlící v areálu Chittussiho nemocnice. Věříme, že naše desetileté zkušenosti s dočasným využitím budov a rozvojem kulturní a umělecké platformy Petrohradská kolektiv na Praze 10 budou cenným přínosem pro vytvoření nového, pulzujícího centra současné pražské kulturní a umělecké scény v pražské Bubenči,“ připojuje se předseda spolku Petrohradská kolektiv Daniel Konopáč.
Zájemci ve výběrovém řízení soutěžili nejen výší nájemného. Významnou roli při posuzování nabídek hrál podnikatelský koncept a referencemi podpořená schopnost vytvořit ve Staré čistírně přirozené zázemí pro kulturu a relaxaci a přitáhnout tak lidi z blízkého okolí i celé Prahy. Nový nájemce zároveň provozuje i rezidenci pro zahraniční umělce v areálu nedaleké Chittussiho nemocnice a rád by využil propojení obou provozů a znalost blízkého okolí.
„Chceme areál v co největší míře otevřít veřejnosti. Věříme, že dosavadní zkušenosti a renomé našeho nového nájemce pomůžou tomu, aby Starou čistírnu a její jedinečný genius loci (znovu)objevila. Oblast Papírenské ulice je momentálně v podstatě okrajová, nijak zvlášť lákavá a nerezidenční oblast,” dodává Cyril Holub.
Předmětem pronájmu je prostor kavárny a stodoly, v rámci jejichž provozu je rovněž možné využít téměř půl hektaru travnaté plochy nad stavebně unikátními podzemními nádržemi z počátku 20. století. Pro pořádání větších společenských akcí bude možné využít také sály v interiéru Staré čistírny odpadních vod.
Kavárna byla ve Staré čistírně odpadních vod zřízena již v roce 2014. Přístup do ní je umožněn jak z ulice, tak přímo z budovy, kam pravidelně chodí návštěvníci prohlídek objektu. Unikátní industriální budova nabízí mimo obvyklý provoz rovněž možnost k pořádání různých společenských a kulturních akcí společně se soukromým pronájmem pro oslavy, svatby a další podobné události.
Podrobná specifikace výběrového řízení včetně dalších informací je k dispozici ZDE.