S managementem i zaměstnanci diskutoval v nemocnici Prostějov, olomoucké Fakultní a Vojenské nemocnici. „Každý říká, že jediný způsob, jak zachránit české zdravotnictví, je navýšit platy za státní pojištěnce, ale s tím já zásadně nesouhlasím. Do zdravotnictví jde každý rok o dvanáct miliard navíc a nikdo mi neumí odpovědět, kde peníze končí,“ řekl Babiš, jenž vidí možnou rezervu v absentujícím centrálním nákupu. „Resort zdravotnictví by se měl chovat efektivně a transparentně. Byť je české zdravotnictví na světové úrovni, jsem přesvědčen, že 5% z objemu peněz se dá ušetřit.“
Řízení zdejších nemocnic označil ministr za modelové. „Kdyby všechny nemocnice fungovaly tak, jako v AGELU, tak by peníze ve zdravotnictví nechyběly,“ řekl Babiš na adresu Prostějova. Spokojen byl i v sousední Olomouci, „olomoucká Fakultní nemocnice je výstavním zařízením, které je příkladem pro druhé.“
Prioritou je podle Babiše uspokojit platy personálu. „Myslím, že i v rámci úhradové vyhlášky by mělo být stanoveno, kolik peněz půjde na mzdy, abychom mohli dobře ocenit lékaře odborníky a obětavé sestřičky.“ Identifikovaným problémem je celkový pokles zájmu o profesi zdravotní sestry. Komplikací jsou vysoké nároky na jejich vzdělání. „Nařízení, které po sestrách vyžaduje vysokoškolské vzdělání, je nesmyslné. Zasadíme se o to, aby středoškolská výuka znovu získala svou plnohodnotnost,“ uzavřel Babiš.