Hlasování se zadrhlo až u návrhu na změnu členů orgánů společnosti Vědeckotechnický park Plzeň, a.s. (VTP), kde se o post člena představenstva ucházel vlivný politický podnikatel Roman Jurečko. Přestože Ludvík Rosch (Občané patrioti) vyzval zastupitele, aby veksláky a kmotry nevolili a ve svém vtipném projevu připomněl Jurečkovu ctižádostivost, úpornost a houževnatost, zejména před 30ti lety před Tuzexem, kam jsme si chodili kupovat Jeansy, získal Jurečko celkem 28 hlasů (proti hlasovalo pouze 13).
Tradice v Plzni pokračuje. Nerozlučná dvojice primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) a exprimátor Martin Baxa (ODS) dokázali, že své přátelství, tolik deklarované při předávání primátorského řetězu, upevnili a vzájemně si opět pomohli. Pro kmotra hlasovala i opoziční TOP 09, která se vůči němu čtyři roky vymezovala a podpořili ho dokonce i Roschovi spolustraníci. Lobbování a noční telefonáty se opět osvědčily. Zastupitelé dostali prebendy a zvolili kmotra.
Ať žije odbornost! Bony za 5,50, provozování veřejných WC a restauračních zařízení zakládá dostatečnou kvalifikaci od šéfa teplárny až k šéfovi parku. Oproti původní teplárenské baště je sice trafika ve VTP spíše malou boudou se smíšeným polotovarem, ale hlavně aby se na kmotra nezapomnělo.
Snad nejpikantnějším na celém příběhu je, že VTP má pod palcem někdejší nejvyšší krajský policejní boss, ředitel Miloslav Maštera. A tak, zatímco Jurečkovo bývalé soukmenovce Rittiga, Janouška, Nováka a další hlídají státní zástupci a bachaři, plzeňského kmotra bude hlídat generál ve výslužbě. Z politických podnikatelů dopadl vlastně ještě dobře, a kdo ví, třeba se dočkáme, že kontroverzní Jurečko bude příštím nositelem čestného občanství města Plzně.