Piráti připomínají, že ačkoliv městu bude po fúzi patřit majoritní podíl 65 procent, k rozhodování o zásadních otázkách budou nezbytné tři čtvrtiny hlasů valné hromady. Změnou poměrů při plánované fúzi by Plzeňskou Teplárenskou fakticky ovládl menšinový vlastník, kterému je rovněž i neobhajitelně přisouzena většina v představenstvu společnosti.
Součástí obchodu je i Spalovna komunálního odpadu v Chotíkově. Křetínského holding by tak v budoucnu získal i dominanci na trhu s odpady v západočeském regionu. Město přitom spalovnu vybudovalo. Proč by nad ní mělo ztrácet kontrolu?
"Spalovna je pro město strategická a než vznikla, vedla se o ní spousta debat. Po vší té práci teď prostě jen natrvalo předáme klíčky manažerům miliardáře Křetínského a zřekneme se možnosti je odvolat, i když nebudou hájit zájmy Plzně. To si přece nenecháme líbit," vyzývá Pavel Bosák, lídr plzeňských Pirátů pro komunální volby 2018.
Piráti vždy budou hájit zájmy obyvatel a nepodpoří návrhy, ve kterých strategické městské společnosti přejdou do soukromých rukou, navíc za takto nevýhodných podmínek.