Piráti jsou zásadně proti kumulaci funkcí a sčítání vyplácených honorářů. Každý volený zastupitel by se své uvolněné funkci měl důsledně věnovat naplno. Pirátští zastupitelé kandidující zároveň na městské části se v souladu s kodexem musejí vzdát od prvního jednání zastupitelstva maximálně do půl roku mandátu na městské části nebo magistrátu, pokud v jiném zastupitelstvu získají uvolněnou funkci.
Ladislav Kos ml. k výkonu funkce zastupitele dodává: “Svým jmenování se mohu ještě aktivněji zapojit do pražské politiky. Má práce na magistrátu začala ihned po volbách. Zabývám se financováním sportu, v této souvislosti předsedám sportovní komisi, kde se s kolegy napříč politickým spektrem společně s radním pro sport snažíme podpořit smysluplné sportovní aktivity. V předchozích letech si navíc některé figurky z pražského podpalubí zvykly sosat z veřejných rozpočtů, sport to bohužel schytal nejvíce. Nyní tyto zdroje postupně omezujeme, především žádosti o mimořádné granty, které obcházejí standardní grantové programy. Druhou gescí, o kterou se zajímám, je doprava. Ta má v Praze svůj rub a líc. Veřejná doprava v Praze je na světové špičce, je potřeba tuto úroveň zachovat nebo ji ještě vylepšit. Vedle toho však Praha trpí nedostatky v individuální automobilové dopravě. Dálnice vede centrem Prahy, Pražané trpí nedostatkem parkovacích míst, nejsou dostatečně využívány prvky telematiky. Věřím, že svou pozicí v pražském zastupitelstvu pomohu také k lepšímu přenosu informací mezi magistrátem a mou domovskou MČ Praha 11.”
Pro druhého dnes jmenovaného zastupitele Martina Ardena je v politice nejdůležitější spolupráce. “Jsem již zapojený do dvou Výborů, konkrétně do sociálního a národnostních menšin. Věnuji se systematicky humanitární pomoci lidem bez domova, otázkám romské integrace a sociální asimilace. Prioritou je pro mě podporovat vědu, vzdělání a kulturu. Za Piráty věřím, že změny které společnosti přinášíme dokážeme realizovat. Sliby občanům plním.”