Americká válka v Afghánistánu
V případě Afghánistánu je to už dnes nejdelší válka, jakou USA kdy vedly. Po 16 letech americké okupace však Tálibán v současnosti ovládá nejvíc území za celou dobu války. Jakých úspěchů za dobu okupace Afghánistánu tedy americká armáda spolu se svými satelity z NATO, včetně naši armády, dosáhla? O tom, že Afghánistán spolu s Kolumbií jsou v současné době největší dodavatelé drog na světě, z nichž většina končí v USA a zemích EU, se zmiňovat nemusíte.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
05.01.2017 13:09:42 - Ing. Antonín Seďa
Předně, v Afghánistánu válčili neúspěšně již Britové a Rusové. A pokud si vzpomínáte, tak boj proti teroristické organizaci Taliban, je veden na základě rezoluce RB OSN a na základě článku 5 Washingtonské smlouvy. Dnes jsou mezinárodní jednotky, včetně té naší, v Afghánistánu na pozvání a na základě smlouvy s legitimní afghánskou vládou. Takže prosím nemluvte o nějaké okupaci. Co se týká úspěchů, pak ty jsou patrné v oblasti hospodářství, společnosti i demokracie. Ano, v oblasti bezpečnosti tomu tak není, protože teroristé provádějí útoky na civilní obyvatele s cílem je zastrašit. Ale připomínám, že dnes má zodpovědnost za zajištění bezpečnosti v Afghánistánu nukoliv NATO či USA, ale ANP a ANA, chcete-li afghánská policie a afghánská armáda. Taková je realita, takže prosím přestaňte podsouvat dezinformace. A co s etýká drog, pak ano, finační zdroje z prodeje a pěstování drog slouž k financování teroristů a regionálních vládců. Prostě pěstování jiných plodin, jako náhrada za pěstování máku, se daří pouze v omezeném množství. A ty drogy jdou nejen do USA, ale i do Ruska a odtud do Evropy. A tady je společné úsilí RF, Eu i USA proti tomuto obchodu bojovat.