Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.02.2017 12:41:32 - Mrazík

Bohumínské usnesení

Jste pro zrušení? Podle mě je to od Sobotky alibistické. Jak jinak si vysvětlit, že s tím přichází teď, když prohráváte, To nevěděl třeba loni, předloni, že je bohumínské usnesení zastaralé? Proč vám najednou vadí spolupráce s ANO? Nebylo by někdy fajn, kdyby strany spolupracovali déle než max 4 roky? Tím myslím dobré pro všechny. Nebo je to prostě tak, že chcete získat voliče KSČM a už dopředu počítáte s tím, že ať volbami dopadnou jakkoliv spolu s ostatními se spojíte proti Babišovi? Mrazík

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

17.02.2017 14:20:05 - Ing. Antonín Seďa
ČSSD stále spolupracuje na vládní úrovni s ANO 2011. Tak rozhodli voliči a to přes varování sociální demokracie před volbami. Osobně jsem neslyšel premiéra a předsedu strany, že by striktně odmítal spolupráci s tímto politickým hnutím po volbách. Pouze, tak jako v roce 2013 varuje, před autoritářskými tendencemi A.Babiše. A to je dle mého názoru odpovědný přístup. Dokonce B.Sobotka zpochybnil antibabišovskou koalici, která by byla programově nefunkční. Co se týče vztahu s KSČM, tak já osobně nikdy nepodpořím zrušení bohumínského usnesení, protože komunistická strana se nezměnila. A podle mého názoru ČSSD nemůže jít do vlády s KSČM z důvodu odlišných zahraničně politických priorit. Pokud komunisté odmítají naše členství v NATO a ostře se vymezují vůči EU, pak to je postoj, který žádný sociální demokrat a politik demokrat nemůže akceptovat. Jinak lze s KSČM spolupracovat, například na komunální úrovni, kde se jedná o věcné problémy, ale ne o zahraniční politice. A to, že dnes preference vypadají tak, jak vypadají, ještě neznamená, že tak dopadnou i volby. Jsem zvyklý, že zajíci se počítají až po honě. A také jsme před volbami v roce 2010 měli 30% preferencí a pak z toho bylo něco málo přes dvacet procent. Rozhodují občané - voliči a ne předvolební průzkumy. Ty mohou, ale také nemusí konečné výsledky voleb ovlivnit. Ale to je tak všechno.