Co si to EK dovoluje?
Evropská komise nás kritizuje za náš přístup k uprchlíkům. Je to podle vás na místě? Má pravdu? Současně nás také prý žádá, abychom pro Romy nepoužívali označení nepřizpůsobivý.Jak jim ale máme říkat, když většina z nich akorát parazituje na zbytku společnosti? A z jakých materiálů komise při svých hodnocení vychází? Přijde mi, že její sdělení je dost povrchní a vůbec nic o problematice nevědí.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
26.10.2015 15:05:02 - Ing. Antonín Seďa
EK se hluboce mýlí a osobně jsem přesvědčen, že tento útok souvisí s naším odmítavým postojem k migračním kvótám. A čerpá ze sdělovacích prostředků a různých zpráv paní Šabatové či neziskového sektoru, který participuje na uprchlické krizi. Totéž je ze strany komisaře RB OSN, který opět čerpá ze stejných zdrojů. Ale je možné, že některé země EU závidí, že jsme byli předvídaví a že naše migrační a azylová politika je daleko lepší než jejich vstřícná politika k nelegální migraci. Souhalsím s tím, že zřejmě neznají nejen naši legislativu, ale ani praxi. Prostě platí, že kdo chce psa bít, hůl si vždycka najde. Co s etýká Romů, pak nesouhlasím s tím rovnítkem nepřizpůsobilí. Do této kategorie patří lidé, kteří odmítají plnit povinnosti plynoucích ze zákonů ČR a kteří odmítají začlenění do společnosti. Nejsou to pouze někteří Romové, ale i bezdomovci či lidé žijící toliko ze sociálních dávek či ze šedé ekonomiky. Viděli jste někdy Roma bezdomovce? Já nikoliv.