Daňové ráje
Až o 80 miliard korun ročně přichází Česká republika na daních podle odhadů mezinárodních institucí. Menší část se ztrácí odléváním nezdaněných zisků do „daňových rájů“, větší pak kvůli řetězovým podvodům na DPH. K daňovým rájům patří i členské země EU (Holandsko, Kypr, Lucembursko). Jsou Vám známy kroky, které provedla vláda ČR, vedená ČSSD, ve věci omezení činnosti daňových rájů , přinejmenším v členských zemích EU. Pokud ano, jaké kroky to byly?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
08.11.2017 19:07:44 - Ing. Antonín Seďa
Vláda usilovala o sledování DPH v rámci EU, což se nepovedlo. Vláda usilovala o zrušení daňových rájů, což se nepovedlo. Ovšem na základě posledních událostí se EK bude zabývat nejen daňovými ráji, ale obecně daňovou politikou EU. Vláda mohla a také konala diplomatický tlak na EK, aby tohle změnila. A co s etýká ČSSD, ta měla ve svém volebním programu, který zřejmě nikoho při volbách nezajímal, zdanění kapitálu, který odchází z dceřiných společností zahraničních bank, zvýšené zdanění velkých zahraničních firem apod. Takže otázku na daňovou politiku EU je třeba směřovat na ANO 2011, které čtyři roky vedlo ministertsvo financí, aby to bylo spravedlivé. A ne, že za vše dobré může A.Babiš a za vše zlé B.Sobotka. To opravdu spravedlivé není.