Kolik miliónů lidí má v Evropě právo na azyl? 100-200-300?1 miliarda?
Dejme tomu,že by ti, co mají nárok na azyl přišli do Evropy, třeba do ČR - třeba 100 tisíc a plus slučování rodin, z čeho by jste je chtěl platit ? ČR má dluh a má se kvůli nim dál zadlužovat?
Máme se starat snad o ekonomické migranty, či nepřizpůsobivé žadatele o azyl, když si na to máme půjčovat? Půjčují si snad jiné Africké země, aby se mohli starat o uprchlíky ?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
16.02.2017 13:44:07 - Ing. Antonín Seďa
Tuhle otázku opravdu nemohu odpovědně zodpovědět. Za prvé takovou statistiku nevím a za druhé mohu pouze odhadovat. To, co je jisté, je velký problém s demografickým vývojem, který ohrožuje sociální a solidární systémy, zejména v zemích západní Evropy. Například vím, že Velká Británie každoročně přijímá cca 300 000 migrantů a Německo kolem 500 000. Takže můj odhad je, že se bude jednat o miliony lidí ročně, které je nutno přijímat v rámci udržitelnosti evropských systémů. Rozhodně pokud tito migranti budou pracovat, pak budou naopka přispívat do společné kasy a budou snižovat zadlužení země. Souhlasím s názorem, že je třeba odlišovat. Nicméně mnou uváděná čísla nerozlišovala migranty na ekonomické či jiné. Prostě to jsou počty lidí, které každoročně přijímají některé země. A co se týče některých afrických zemí, tak ty také pečují o uprchlíky. Je omyl si myslet, že tomu tak není. Pro mne osobně je nejdůležitější zajistit bezpečnost země a našich občanů. Proto je důležité odmítat povinné kvóty a o počtu přidělených azylů si musíme rozhodovat sami.