Kvóty na uprchlíky
Pane poslanče, jaký smysl má halasné vládní odmítání kvót, když první kvótu jste přijali dobrovolně (cca 1500) a druhou (cca 5000) jste také nabizeli přijmout dobrovolně. Poláci a Slováci nejen mluví ale i jasně řekli že migranty brát nebudou. Pro nás je výsledek jasný, budeme živit tisíce neintegrovatelných muslimů.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
20.11.2015 15:07:24 - Ing. Antonín Seďa
Nemáte pravdu. Od samého počátku česká vláda odmítala povinné kvóty a tak tomu je i doposud. Těch prvních 1500 je číslo, které odpovídá maximální kapacitě , kterou je schopná naše země přijmout ročně. A to se netýká nelegálních migrantů, ale všech, zejména z Ukrajiny, Kuby či Vietnamu. Pro Vaši informaci letos si požádalo o azyl cca 1400 lidí, z toho pouze 52 lidem byl azyl udělen a 300 lidem pouze dočasný s omezením. To druhé číslo je právě to druhé přerozdělení, které odsouhlasila EU. Co s etýká dobrovolnosti, tak s tím problém nemám, protože i naše vláda má aktivní a regulovanou migrační politiku, zejména ve vztahu ke vzdělaným Ukrajincům. To je jiná káva než když si nebudeme moci vybírat. Já pevně věřím, že po teroristických útocích vychladnou horké hlavy z Bruselu a že dojde na selský rozum a zpřísnění migrační politiky a zrušení kvót. Mimochodem, prakticky toto rozhodnutí nebude moci býti realizováno, ať již po stránce právní, tak po stránce fyzické. Ale to snad ví již i paní kancléřka Merkelová.