PRAY FOR PARIS
To, co se stalo ve Francii je tragédie. Napadá mě, proč si teroristé ze všech zemí vybírají nejčastěji právě Francii? Není přece sama, kdo s islamisty bojuje! A druhá věc, může teroristický útok něco zásadního změnit v přístupu EU k uprchlíkům? Možná to bude znít drsně, ale proč bychom vůbec za těchto okolností měli uprchlíkům pomáhat? Máme svých problémů dost, a co se děje v Africe nám může být přeci jedno. A kdyby nebyla na BV obrovská naleziště ropy, myslím, že by nám byly ukradeny i tyto země. Navíc je evidentní, že o naši pomoc nestojí a velmi často ji zneužívají!
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
16.11.2015 18:21:56 - Ing. Antonín Seďa
To je několik dotazů, které sice spolu souvisejí, ale mohou zastřít základní problémy. Předně, migrační krize se musí zatsavit ochranou vnějších hranic EU a já doufám, že EK k tomu přistoupí se vší vážností. Takže ano, spoléhám na to, že současné tragické události konečně změní postoj EU k nelegální migraci. NIcméně já musím zdůraznit, že evropské hodnoty mimo jiné stojí i na humanitě a solidaritě, takže nelze s vaničkou vylít i dítě. Je to prostě o tom, aby bezpečnost občanů naší země i EU byla na prvním a ne na posledním místě. Ukazuje se, že postoj naší vlády i přijatá opatření myjí svůj smysl a že postupně dochází k prozření i ve Francii či Německu. Problém Francie je v tom, že historicky v rámci francouzských kolonií bylo importováno do této země množství národností. V současné době je to již druhá či dokonce třetí generace těchto obyvatel - dnes Francouzů, kteří páchají tyto zbabělé a hrůzné teroristické činy. Já vidím dva základní problémy. Tím prvním je nedotažená integrace cizinců do francozské společnosti, vytváření ghet a neřešení sociálních problémů. Druhým problémem je radikalizace zejména mladé generace, která nemá zaměstnání a je snadným terčem ideologů z různým fundamentalistických a náboženských skupin. To způsobuje opětovný radikální příklon těchto mladých lidí k terorismu, protože viní západní kulturu ze svého sociálního postavení, bídy a nerovnosnosti. A souvislost s bojem proti Daesch (arabsky IS) sice jistě existuje (vliv IS na islamisty ve Francii i v jiných zemích, například Belgie), ale nneí fundamentální. Tak jako nelegální migrace není v souvislosti s teroristickými útoky primárním zdrojem. Nicméně je to nebezpečí zhoršení již dnes napjatého stavu.