S odstupem času k milionům mrtvých
Americký prezident Donald Trump ke stahování vojáků US army ze Sýrie:“ Vojenský vstup na Blízký východ pod smyšlenou záminkou neexistujících iráckých zbraní hromadného ničení byl „nejhorším rozhodnutím“ v dějinách USA, které vedlo ke smrti tisíců amerických vojáků a „milionů lidí na druhé straně“ a přišlo americké poplatníky na osm bilionů dolarů“… „hloupé a nekonečné války pro nás končí!“… A jak hodnotíte působení US army na Blízkém východě Vy? Stály ty miliony mrtvých za tu západní demokracii?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
13.10.2019 8:55:58 - Ing. Antonín Seďa
Předně chci říci, že prezident Donald Trump sice stahuje vojáky ze Sýrie, což je mimochodem terčem kritiky řady republikánů i demokratů v USA, tak jako řady spojenců z NATO. Na straně druhé to byl Donald Trump, který invazi do Sýrie zahájil a dnes navyšuje počet amerických vojáků v Saudské Arábii. Takže jeho kritika zahraniční politiky předchozích amerických prezidentů je poněkud lichá. Co se týče Blízského a Středního východu, historicky všichni víme, že temto regon se potýká nepřátelstvím mezi šítty a sunnity.Dále je tu stát Izrael a velké nepřátelství Arabů. A také stále nedořešený problém Palestiny a jejích obyvatel. Takže celý region byl , je a bude velmi výbušný. Co se týče napdení Iráku, je třeba nezapomínat na válku mezi Irákem a Iránem, ve které právě Saddámův režim použilchemické zbraně, takže byla opávněná obava, že Irák chemické zbraně měl. A také Irák napadl Kuvajt a dobře si vzpomínám na vyslání našich chemiků z Liberce, aby chránili Kuvajťany a zejména koaliční vojáky. Takže i tohle ukazovalo na možnost použití chemických zbraní iráckou armádou. Že se žádné chemické zbraně nenašly ještě neznamená, že je Saddám Hussain neměl. Víte, každá akce znamená reakci a pokud by nebylo agrese iráckého režimu vůči svým sousedům, pak by k invazi nedošlo. Problémem autoritářských režimů je v tom, že dochází k porušování lidských práv, a to se dělo i v Iráku , tak jako v Sýrii. Každá válečná operace či ozbrojený konflikt přinášejí oběti. A to nejen ozbrojených složek, ale zejména nevinných civilistů. Takže z tohoto pohledu je třeba preferovat politická a diplomatická řešení před vojenským řešením. Z tohoto pohledu je například současný vpád turecké armády do severní Sýrie další z řady problémů v tomto bojem zkoušeném regionu.