Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

30.04.2019 11:50:54 - laco

Soudní moc - prostředek politického boje

Slovenský Nejvyšší soud 29.4.2019 odmítl návrh generálního prokurátora Jaromíra Čiznára na rozpuštění „Lidové strany Naše Slovensko“ Mariána Kotleby. Obdobným způsobem byl v nedávné době veden politický boj v naši republice s Dělnickou stranou. Zákaz politické strany a to prostřednictvím (zneužitím?) soudní moci. To jsou tzv. demokratické politické strany tak bezmocné, že nemohou v politickém boji (ve vědomí lidí) porazit tyto tzv. fašistické strany? P.S. Ta Dělnická strana stejně funguje dále, jen pod jiným názvem.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

30.04.2019 13:58:45 - Ing. Antonín Seďa
 Nemohu souhlasit s Vaším závěrem, že demokratické politické strany neumní porazit strany považované za nedemokratické. Také bych nehovořil o zneužívání soudní moci. Pokud existuje podání státu či fyzické osoby na zrušení té které politické strany, pak je na nich, aby předložili soudu průkazné důkazy o nedemokratičnosti těchto politických stran. Historické události z třicátých let minulého století v Německu dokazují, že demokracie často tahá v případě populistů a nacionalistů za kratší konec provazu. Protože demokracii si mnoho lidí představuje jako systém, ve kterém mohou dělat co chtějí a to bez ohledu na porušování zákonů či regulí. Stačí si přečíst některé příspěvky na sociálních sítích, aby každý soudný člověk poznal, co je či není za touto morální či trestně právní hranicí. A pokud jsou soudy skutečně nezávislé, pak rozhodují na základě předložených důkazů. To, že po zrušení DS se strana přejmenuje apod. , pak to svědčí o špatné práci či  liknavosti úředníků, pokud za novou stranou stojí tytéž osoby.Prostě demokracii je třeba bránit, protože je velmi křehká. Právě proto, že ji mnozí zneužívají k fašizaci společnosti.