Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
0,08
muži 64%
ženy 35%
18+ 12%
26+ 29%
38+ 43%
50+ 14%

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.01.2015 22:00:13 - diabolo

Váš názor

na islamizaci Evropy a na hnutí Islám v ČR nechceme. Děkuji za odpověď.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

27.01.2015 13:46:53 - Ing. Antonín Seďa
 Děkuji za dotaz. Co se týká hnutí Islám v ČR nechceme, pak je nutno říci, že se jeho aktivity musí pohybovat v mantinelech ústavy a zákonů  této země. Osobně nepodporuji hnutí, které se vymezuje proti rase či vyznání. Rasismus a xenofobie by neměly být základem jakéhokoliv hnutí. Na druhou stranu respektuji skutečnost, že se podle stejné ústavy lidé mohou sdružovat a vyjadřovat svůj názor. Otázka islamizace Evropy je složitější, ale opět se odkazuji na platnou ústavu a zákony této země. Obecně je nutno mít na paměti, že ČR jako člen EU podporuje svobodu vyznání a volný pohyb osob. Jsme v schengenském prostoru a tudíž těžko můžeme zabránit legální migraci v EU. Co s etýká nelegální migrace, pak to je nutno zpřísnit kontroly na hranicích schengenského prostoru a také například v Turecku.Já oosbně se islamizace Evropy nebojím, nicméně mohu pochopit obavu spoluobčanů, když se toto téma stává tématem politického boje různých populistických stran a hnutí. Islám není nebezpečný, vždyť vychází z podobných kořenů jako křesťanství a ještě před časem například v Sýrii mohli vedle sebe žít lidé s různým vyznáním. Problém islámu není v koránu, ale například v právu šária či džihádu, které radikální skupiny, například IS, převedly na státní úroveň. Problém vidím spíše v aktivitách, které jsou spojeny s islámským radikalismem a terorismem. Pokud se nenávist k jiným lidem s odlišným náboženstvím stane politikem, pak to končí vždy tragicky. Vždyť i dnes jsou nejvíce postiženi terorismem a radikalismem příslušníků IS muslimové.