Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.05.2019 20:42:13 - laco

Zahraniční politika USA

Finian Cunningham: “Říct, že USA provádějí „zahraniční politiku“ je zřejmý nesmysl. Americká politika není totiž ničím jiným, než na nižší obrátky seřízeným válečným stavem, zamířeným na celou planetu Zemi. Americká „zahraniční politika“ není ničím víc, než neustále běžícím programem psychologických operací. Pro USA už diplomacie a zahraniční politika přestaly existovat. Jde v podstatě jen o požadavky vítěze, podpírané latentními a někdy až nelatentními, čili zcela otevřenými hrozbami vojenského zničení. Takže řečeno co nejstručněji: USA se chovají jako typická fašistická mocnost.“ Jak Vy hodnotíte zahraniční politiku USA, která je, jak v praxi vidno, založena na vnucování vůle USA prostřednictvím sankcí a osnování státních převratů?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

19.05.2019 13:07:38 - Ing. Antonín Seďa
 Každá země, včetně USA, má zahraniční politiku, která hájí náridní zájem té které země. To, že USA jsou velmoc, která má silné postavení ve všech mezinárodních organizacích, je zřejmé. Po rozpadu bipolárního světa dochází k dalšímu přerozdělování moci a proto ta zahraničně politická aktivita USA a nejen tohoto státu. A také je určující, že zahraniční a nejen zahraniční politiku USA, výrazně ovlivňují ekonomické zájmy. Osobně si myslím, že nelze paušalizovat a pokud budeme hodnotit zahraniční politiku USA, pak je třeba konkretizovat  a nikoliv paušalizovat. Například mně se nelíbí ekonomické sankce vůči RF či zhoršení vztahů mezi USA a Iránem. Protože tyto akce zvyšují bezpečnostní napětí a nebezpečí ozbrojeného konfliktu. Cožnení v zájmu České republiky, ani EU. Historické události ukazují vněšování se USA do vnitřních záležitostí některých zemí, zejména Latinsko Amerických. Podobně se však chová i RF či Čína, jako další velmoci usiující o větší vliv ve světové politice. Podle mých osobních zkušeností jsou Spojené státy demokratickou zemí, kde však na rozdíl od evropských zemí, má výrazné pravomoci a moc prezident. Při současném obsazení prezidenstkého postu Donaldem Trumpem jde vpřed politika Amerika First. A to ukazuje na výrazný vliv ekonomiky na současnou politiku USA.