Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.09.2016 12:54:33 - laco

Zvedání žaludku

Vojenský zásah Velké Británie v Libyi v roce 2011 byl založen na „chybných předpokladech a neúplném pochopení“ situace, píše Wall Street Journal. Vojenský zásah USA a jeho spojenců v Iráku byl založen na tvrzení, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení. Zbraně hromadného ničení se v Iráku nenašly. Vojenské agrese v Libyi i Iráku byly USA a státy NATO rozpoutány na základě lživých informací politiků.
Politici ČSSD slibovali občanům této země provedení revize církevních restitucí. Po provedených volbách byly církevní revize odhozeny do odpadkového koše. ČSSD tak ve volbách použilo vůči občanům ČR lživého slibu (lživé informace). ČSSD prohlašuje občanům této republiky, že nebudeme přijímat migranty do naší republiky. Naše vláda v čele s ČSSD schválila vyčlenění cca půl miliardy korun, které jsou určeny pro agenturu, jež zabezpečí přijetí těchto migrantů v naší vlasti.
Nezvedá se vám z toho soustavného lhaní politiků občanům žaludek?


Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

15.09.2016 14:40:55 - Ing. Antonín Seďa
 Děkuji za dotaz a musím se přiznat, že pokud odhalím lhaní politiků a nejen jich, tak se mi opravdu zvedá žaludek. Osobně si myslím, že politici často nemusí lhát úmyslně, protože i oni jsou lidé, kteří dostávají informace a to zase od lidí. Například od zpravodajských služeb, úředníků či z jiných i zahraničních zdrojů. Tím nechci ospravedlňovat chyby, které se udály, a to i v Iráku či Libyi. Co se týká církevních restitucí, pak ČSSD nelhala a nelže. V našem předvolebním programu v roce 2013 bylo, že se pokusíme o dvě věci. Tou první je snížení nákladů za finanční vyrovnání s církvemi a tou druhou, že zajistíme transparentnost procesu "předávání" majetku. Problém byl v tom, že voliči rozdali karty tak, že jediným řešením bylo sestavení vládní koalice i s KDU-ČSL, jejíž prioritou bylo "nesahat" na církevní restituce. Ano, tohle byla daň za jiné programové body, které zase ČSSD dostala do programového prohlášení vlády. Takže bylo jasné, že cesta přes vládu neexistuje. Proto ČSSD zvolila cestu komise, na čele s paní Gajdůškovou, která měla dohodnout požadované změny. Jak víte, tato komise nebyla úspěšná, ale nikoliv z viny sociální demokracie, ale z důvodu neochoty katolické církve. Druhým problémem je skutečnost, že nelze měnit zákon, bez změny smlouvy mezi vládou a církvemi. Proto poslanci za ČSSD podali poslanecký návrh, který prodlužoval dobu pro vydání majetku, abychom splnili transparentnost. A jak víte, tento zákon, tak jako zákon z dílny KSČM, byl vždy odložen, protože ČSSD a KSČM neměla dostatek hlasů pro jeho prosazení. Třetím krokem je návrh Jihočeského kraje ke zdanění finančních náhrad. Tady opět dochází k problémům uvnitř vládní koalice, protože Lidovci odmítají tento návrh zákona. Uvidíme, zda se do konce tohoto období podaří prosadit některé návrhy, i když podle ústavních právníků zákon z dílny hejtmana Zimoly je ve vztahu k porušení smlouvy mezi státem a církvemi protiústavní.