help
Kolik českých humanitních pracovníků přichází kvůli pomoci v zahraničí o život? A jak se jim v jejich ,,poslání“ snaží politici pomoci? Jdou jim nějaké peníze, třeba na potřebné věci, které na to, aby pomohli potřebují? A druhý dotaz z opačné straně. Jak by se podle vás náš stát měl chovat v situaci zatčení jedinců. kteří vědomě porušují zákony, několikrát byli zatčeni, ale stejně si nedají říct? Moc nevím o co jim jde - jedněm pomoc a ostatním přidělat starosti? Děkuji za váš odborný názor
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
21.11.2016 11:31:35 - Ing. Antonín Seďa
Nevím,jestli vás moje odpověď uspokojí ,protože tohle není úplně moje téma,i když jsem s řadou těchto pracovníků hovořil. Činnost těchto oficiálních organizací je financována s podporou mezinárodních organizací, ze sbírek či darů,ale i z veřejných či státních rozpočtů . Opravdu nevím,kolik pracovníků zahyne ,ale předpokládám ,že to budou desítky že všech zemí. V případě ,že se dostanou do bezpečnostních problémů či ohrožení života,pak je povinností státu, jim pomoci. Nicméně zároveň platí ,že vysílací organizace musejí respektovat zákony té daně země a měly by respektovat doporučení ministerstva zahraničních věcí. Právě,že problémy nastávají tehdy, když se nerespektují tyto záležitostí a kdy se podceňuje nebezpečí. Posledním příkladem jsou M. Všelichová a M.Farkas ,kteří jsou zatčení v Turecku. Nejen česká diplomacie, ale i já osobně, jsem intervenovat u tureckých kolegů z delegace do PS NATO. Problémem je, že jejich obvinění je vážné z pohledu místní prokuratury.