Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.04.2017 13:38:07 - vladjan

napsal jste,

že události posledních let na Ukrajině (po Majdanu) jsou bojem na obranu demokracie. Asi se vám poněkud zasekl kalendář - dnes není 1. duben (tedy "apríl"). Co vidíte demokratického na ozbrojeném svržení legálně zvoleného prezidenta, co je demokratické na výroku pí. Tymošenkové:" Hoďte na ně atomovku" (myšleno na etnické Rusy žijící na Ukrajině), co je demokratického na adoraci válečného zločince Bandery? Mohl bych ve výčtu ještě pokračovat, ale připadá mi to zbytečné - vaší odpovědí bude (předpokládám) obehraná mantra o anexi Krymu bez ohledu na to, že k odtržení Krymu došlo až po všech výše uvedených událostech. A zcela samozřejmě - dle vaší interpretace - odtržení Krymu a Kosova se nedá srovnávat. Ten první případ je anexí, ten druhý "demokratickou" volbou v Kosovu žijících obyvatel. Poněkud pokřivené myšlení, nemáte ten pocit?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

18.04.2017 8:11:01 - Ing. Antonín Seďa
 Nemám. Pokud jste sledoval celé to dění, tak Ukrajinci chtěli na Západ a od Ruska. Byla tam veliká podpora vstupu do EU, poněkud menší pro vstup do NATO. Měl jsem tu možnost si tyto informace sám několikrát ověřit. A to, že RF s bývalým prezidentem tohle nechtěli způsobilo demonstrace a poté i Majdan. Jsem přesvědčen, že si mají sami Ukrajinci zvolit svoji cestu a ne aby jim mocnosti tuto cestu zakazovaly. Otázka Bandery, který je brán Ukrajinci za hrdinu je také velmi komplikovaná. Ale on bojoval za nezávislost Ukrajiny a proto sloužil i nacistům. Anexe Krymu byla jasnou agresí, pokud tohle nechápete, pak nemůžete pochopit ani rok 1968 a další události. Možná, že by bylo vhodné si přečíst nějaké historické knihy z poválečného období, které ukazují na velmi komplikovanou bezpečnostní i politickou situaci v Evropě. Vytvoření Kosova bylo reakcí na etnické čistky v daném regionu a na nutnost bezpečnostní stabilizace. Nebylo to optimální řešení, což se ukazuje i dnes. Ale bylo to řešení, které zřejmě zabránilo dalšímu ozbrojenému konfliktu.