prolomení těžebních limitů
Kdyby se kvůli limitům bouraly domy lidí, jaká by jim byla poskytnuta kompenzace? Nikde jsem se o tom nic nedočetl a myslím, že by tím lidi nepřišli jen o nemovitost jako takovou. A co by pak s nimi bylo? Zajistil by jim stát jiné bydlení? Děkuji za odpověď, Kuba z Litoměřic
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
04.02.2015 17:31:02 - Ing. Antonín Seďa
Děkuji za dotaz. Zároveň se musím předem omluvit, že nejsem všeználek a možná, že odborník najde v mé odpovědi nepřesnosti. Podle platného zákona finannčí kompenzace neposkytuje stát, ale firma, která má licenci na těžbu. ta se má dohodnout s majitelelm nemovitosti na náhradě. Takto by se postupovalo i v případě, že by vláda odsouhlasila variantu prolomení těžebních limitů, která by znamenala nutnost bourání domů. Tato finanční kompenzace by měla stačit na koupi nového pozemku a postavení si nového domu. Ale přiznám se, že přesně nevím, co dříve bylo nabízeno občanům. Na druhou stranu rozumím lidem, že se nejedná pouze o problém finanční, ale i morální. Lidé by museli odejít z míst, kde mají své příbuzné, známé a přátele. Na váš konkrétní dotaz odpovídám, že stát bydlení nezajišťuje v případě, který popisujete. Pokud bude zvolena cesta nepovolení limitů, pak bude třeba hledat pomoc těm, kteří se stanou nezaměstnanými. V tom by mohl pomoci stát, ale hlavní tíhu odpovědnosti má firma, kde v současnosti lidé pracují.