propaganda v médiích
Pro řadu lidí jsou konspirační teorie atraktivnější, než realita. Podporu pro různé spiklenecké teorie najdete na netu vždy. Pokud ale budeme hájit svobodu názoru a projevu, lze vůbec nějak zabránit šíření takových nesmyslů? Dokonce bych řekl, že převažují. Někteří je dokonce, a to je nejhorší, považují za fakta a vůbec si nepřipouští, že internet je plný propagandy.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
14.12.2016 16:32:06 - Ing. Antonín Seďa
Děkuji za komentář, se kterým souhlasím. Osobně vidím několik problémů. Předně vývoj civilizace a společnosti sice lze ovlivnit, ale nelze jej zastavit. S tím souvisí i změna "techniky" užívání sociálního dialogu, chcete-li , rozvoj informačních technologií. Přitom málokdo si uvědomuje i nebezpečí z toho plynoucí. Podle mého názoru je důležitá komunikace uvnitř rodiny, přátel či jakékoliv komunity. Ale nikoliv toliko přes internet či sociální sítě, ale jak říkám z očí do očí. tady je třeba působit na celý vzdělávací systém. Otázka spikleneckých či jiných teorií je pravdu zajímavá. Já se dlouhodobě zajímám historií a tak mám alespoň elementární přehled, co bylo a co nás může čekat. Protože je důležité se z historických událostí poučit. Bez toho každá civilizace může zahynout. Na straně druhé jsem demokrat, kterému je cizí cenzura a omezování osobní svobody. proto je důležitá zodpovědnost jedince i celé společnosti. Takže konejme tak, abychom se za své činy a chování nemuseli stydět.