Ing. Bohuslav Chalupa

velmi nespokojený občan
  • BPP
  • Komín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

30.11.2016 10:20:16 - Franz Ferdinand II.

ANO vs. totalitní metody

Vy nemáte problém s odsouhlasením zákona který negarantuje že nedojde ke zneužití narušení soukromí uživatelů internetu? Jak se k věci staví ostatní poslanci ANO?
Bude dobré pamatovat si to u voleb do PS které se pomalu blíží.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

02.12.2016 0:08:37 - Ing. Bohuslav Chalupa

Dobrý den.

Prosím, zkuste mi argumentačně objasnit, co jsou podle Vás totalitní metody, jak je definujte a hlavně jak Vám vychází – fakticky - porovnání způsobů zajištění bezpečnosti a ochrany státu (tedy včetně kybernetického prostoru), respektive občanů parametricky u nás a v zemích ať už na západ od nás (např. v SRN, Francii, VB, USA – tedy demokracie s velkým důrazem na osobní svobody), nebo i na východ od nás (RF) – možná budete velmi překvapen….vše je mnohem zřejmější při porovnání něčeho s něčím.

Zeptám se - vy nemáte problém s tím, že  podstatě kdykoliv může být ohrožen Váš (nebo Vašich blízkých) majetek, zdraví nebo život a jste přesvědčen o tom, že stát by měl na tuto povinnost rezignovat? Možná, ve chvíli kdy k něčemu dojde, budete (možná) jeden z prvních, který bude tvrdě kritizovat stát za to, že se o jeho bezpečnost nepostaral.

Nebudu mluvit za ostatní poslance, mluvím za sebe i v kontextu s tím, že již 3 roky usilovně pracuji ve všech orgánech sněmovny (až na komisi kontrolující BIS), které se zabývají problematikou obrany a bezpečnosti. Díky tomu mám jistý přehled o tom, co nám hrozí a jaké kapacity má ČR k tomu, aby těmto hrozbám efektivně čelila. Mám přirozeně i určitou představu o tom, kde máme, řekněme „rezervy“ – tedy rezervy nikoliv v margináliích – jestli něco bude levnější nebo dražší, ale v oblastech, jejichž zanedbání skutečně může způsobit nedozírné ekonomické škody včetně ztrát na životech.

Omlouvám se, ale nejsem si jist, zda máte objektivní, dostatečnou představu o závažnosti například kybernetických hrozeb a možných efektech jejich použití - a ty mohou být zdrcující nikoliv pouze v individuální ale především v hromadné rovině, mohou být doslova fatální pro celou společnost (nebál bych se to přirovnat k účinkům tzv. ZHN). 

Pokud Vám někdo vybere bankovní konto, vypne elektriku - ne na den, ale na týden (přestanou fungovat platební karty, čerpací stanice, mobily…), způsobí výbuch v chemičce, způsobí zamoření vodovodního systému, vypukne dopravní kolaps nebo přes internet se někdo s někým nerušeně domluví a zorganizuje vražedný teroristický útok, který stát nebude schopen eliminovat, pak Vaše otázka pozbyde smyslu, zbydou jen slzy a zpytování svědomí o tom co mohlo, mělo, ale nebylo učiněno.  

A stát musí!, jednoznačně, občanům zajistit jedno z jejich základních práv a tím je jejich právo na zajištění obrany, bezpečnosti jejich životů, jejich zdraví a majetku. 

Je evidentní, že, a nijak Vám to nevyčítám (je to svým způsobem logické), nenesete a bohužel asi ani nepociťujete za bezpečnost občanů žádnou odpovědnost....

Dovolte mi, abych i za Vaše daně, ve Vašem zájmu, ale i v zájmu těch, kteří na věc mají diametrálně odlišný názor než Vy, tuto odpovědnost pociťoval a nejenom to, konal a předloženou legislativní normu doporučil ke schválení.

A rozhodně to není jen o jedné straně mince – mluvme i o té druhé, neméně významné a samozřejmě i bez jakýchkoliv pochyb potřebné: vytvořili jsme a máme k dispozici v podstatě již 5-ti, slovy pětistupňovou kontrolu činnosti zpravodajských služeb, včetně kontroly Vojenského zpravodajství a tedy si nemyslím, že jsme (jsem) jakkoli zanedbali legitimní požadavek na ochranu občana proti zneužití nebo narušení jeho soukromí.

Čistě filosoficky  - společnost, my všichni a každý sám si bude muset udělat jasnou v tom, kde je ta správná rovnováha mezi ochranou soukromí a bezpečností – jen pro ilustraci, stejně jako jsme akceptovali - z logických, pragmatických důvodů (znetvořené lidské ostatky ve zmuchlaných hromadách automobilových vraků) - a smířili se s tím, že máme zákonnou normu včetně vymahatelné sankce za nedodržení povolené rychlostí na dálnici, vystavěné za peníze každého z nás a máme k dispozici personální a technické prostředky (platíme si je) k tomu, abychom se mohli navzájem kontrolovat, tedy kontrolovat zda se my, soukromé osoby s naším soukromým majetkem nedopouštíme porušování zákona…..

Mohu Vás ujistit, lidově řečeno, že pokud jde o bezpečnost „lépe už skutečně bylo“ a my se chtě nechtě budeme muset přizpůsobit nikoliv krásným růžovým představám o pohodovém světě – tedy světě jaký by měl být, ale světu jaký je a jaký bude, tomu co na nás a proti nám připravují ti, kteří mají úplně jiný hodnotový systém – a pokud se jim podaří uspět, pak nám bude naše právo na soukromí dobré tak pouze jako vstupenka na popraviště.

A mimochodem - vy znáte nějaký zákon, který sám o sobě něco garantuje? Já ne. Zákony jsou o lidech, pro lidi a je aplikován (uplatňován, kontrolován…) také jenom lidmi, tedy námi samými – a s tím nikdo nic neudělá.

Tedy ANO - nemám problém hlasovat pro zákon, který dle mého nejlepšího svědomí a znalostí zvyšuje úroveň bezpečnosti VŠECH občanů České republiky. 

S pozdravem