Má Německo na kontroly na hranicích právo?
A máte vysvětlení, proč tak z ničeho nic otočilo a třeba údajně naše vláda se o tom dozvěděla až z médií? A myslíte si, že Německo budou následovat i další země? Měli bychom se zapojit i my? LK
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
15.09.2015 19:53:56 - Ing. Bohuslav Chalupa
Dobrý den.Čistě z právního pohledu na to Německo právo má.
Jinou otázkou je hodnocení tohoto kroku s ohledem na to, jaký signál vlastně Německo, po tom co předvádělo několik posledních měsíců) vysílá k ostatním státům Shengenského prostoru, speciálně pak proti tzv. východním zemím Evropského společenství.
Pro to, jak se Německo v posledních měsících a dnech chová nemám vysvětlení. Nebo vlastně mám - podle mého názoru paní Merkelová a spol. tímto způsobem řeší rostoucí nespokojenost s jejím dosavadním postupem i uvnitř její vládnoucí koalice, ale to se pravděpodobně nesmí říkat nahlas, nebylo by to "politicky korektní".
Německo se slovy své politické reprezentace staví do role mentora a mravokárce, která mu nijak nepřísluší, stejně jako mu nijak nepřísluší právo vyhrožovat zemím, které s Německem nesouhlasí při řešení migrační krize.
Způsob jakým se Německo staví k zásadnímu problému zachování hodnot evropského společenství, ochraně a obraně evropského prostoru a jeho občanů se všemi souvisejícími atributy se mi jeví jako nanejvýš sobecké, neodpovědné, nekolegiální a krajně nebezpečné.
Zcela souhlasím s tím, že Evropské politické instituce na čele s německou, francouzskou a dalšími "multikulti" politickými reprezentacemi zcela zklamaly a připustily situaci, kterou bude možno řešit jen s největším vypětím a úsilím.
Otázka, zda Německo budou následovat i další země je již zodpovězena - budou.
Pokud jde o ČR - slovy premiéra je ČR připravena, podle potřeby, povolat na ochranu hranic i armádu.
S pozdravem
B. Chalupa