Mám dotaz ohledně ZÁKONŮ.
„Země Visegrádu mají možná pravdu, že uprchlické kvóty nejsou nejlepším řešením migrační krize. Jenže kvóty byly odhlasovány Evropskou radou, a staly se tak evropským zákonem. Dodržování tohoto zákona je testem evropanství,“ řekl Jiří PeheNeplatí náhodou, že zákonem se stává to co odhlasuje PS, senát a podepíše prezident?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
30.06.2017 11:22:49 - Ing. Bohuslav Chalupa
není to tak jednoduché - dobrovolně přijaté závazky, smlouvy nebo prosté podání ruky je závazkem, který by měl ctěn "kdyby trakaře padaly", i kdyby šlo o život.Jinou a z mého pohledu zásadní otázkou je, zda situace za níž byly dohody, smlouvy atd. uzavírány, nebyla zcela diametrálně odlišná od aktuální situace a zcela nových perspektivách (i bezpečnostních). Osobně se domnívám, že řada norem vzniklých v době po objevu knihtisku, v době "století páry" je nezbytné zahájit velmi intenzívní diskusi o tom, které normy jsou překonané a navrhnout takové, které budou mnohem důkladněji odpovídat civilizaci "globalizovaného světa" a "věku přechodu lidstva od knihtisku k informační společnosti".Výrazem skutečného a odpovědného "evropanství" je tedy, podle mého názoru, prokazatelné úsilí o změnu personálních, organizačních i legislativních pravidel fungování EU, EK, ER atp., nikoliv pak dodržování smluv a dohod, které současné situaci evidentně neodpovídají a v řadě aspektů způsobují paralýzu funkčnosti EU, ohrožení kolektivní bezpečnosti a vyvolávají vnitřní napětí a odstředivým tendencím - navrhněme nové a na nich se shodněme a ty dodržujme....