krize ve vádě a prezident
Nemyslíte, že ten, kdo nejvíce prohlubuje vládní krizi je prezident? Kdyby přijal demisi vlády hned, už jste se mohli dohodnout na novém premiérovi a vícepremiérovi. Co když nyní ČSSD na návrh nepřistoupí a premiér bude trvat na odvolání Babiše? .... Co říkáte na včerejší demonstrace, kterých se účastnilo dost lidí a byly namířené proti Babišovi a Zemanovi? Nemyslíte, že kdybyste ctili naši Ústavu, nedošlo by k nim?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
16.05.2017 0:20:21 - Ing. Bohuslav Chalupa
Dobrý večer.Nemyslím - řešíte až druhý nebo třetí článek v řetězu. Nebylo by co prohlubovat, kdyby nebyla krize. Krize by nebyla, pokud by se pan Sobotka choval jako inteligentní politik a ne politický fanatik, který je v křeči s ohledem na hrozící volební debakl a věcí, které na to v jejich zákulisí navazují. pokud jde o prezidenta - ten jen využívá prostoru, který mu pana premiér sám jako hlupáček nabídl - tím neříkám, že se mi to líbí. Faktem je, že oba pánové jsou konec konců z jednoho sociálně demokratického hnízda, kde se nyní navzájem klovou, až peří lítá - jejich problém (problém ČSSD jako takové).Jinými slovy - pan premiér si obrazně bude muset sníst, co si sám navařil a nevidím jediný důvod k tomu, proč by mu s tím měl pan prezident, nebo pan A. Babiš pomáhat. Pokud jde o demonstrace - každý má, díky tomu, že máme demokracií (ne, že nemáme) možnost veřejně vyjádřit svůj názor. Nicméně ani 30 tisíc, ani 100 tisíc ( a ten počet je nakonec mnohem nižší) občanů nemůže reprezentovat vůli a názor cca 7 milionů voličů - a volby, nikoliv demonstrace, jsou v demokracii prostředkem, díky kterému někdo ztratí nebo naopak získá politickou moc a možnost řídit zemi.Pokud bychom se měli bavit o tom, kdo co ctí či nectí - pak především zákonodárci zklamali na celé čáře, svým usnesením sněmovna akceptovala nezákonnost a nejenom to, postavila se do role soudce a odsoudila jednoho občana bez předložení jediného důkazu, pouze a jen na základě svého politického chtění a zákulisních politických dohod - ve středověku se takovému "soudu" říkalo inkvizice...Pokud jde o Ústavu - máme Ústavní soud, který je na rozdíl ode mne nebo od Vás schopen věc právně-odborně posoudit a vynést verdikt, který budu samozřejmě respektovat - zatím se tento soud nevyslovil v tom smyslu, že by došlo k prošení ústavy...