Ing. Ivo Bezecný

mimo zastupitelskou funkci
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.08.2016 16:07:04 - trebivlice

dobrý den - mám dotaz k vaší odpovědi na Díky za dotaz -

uvádíte tam roky 1939 a 1968 u nás jako ekvivalenty Krymu - ale já si nepamatuji, že by u nás bylo vypsáno referendum o tom, zda souhlasíme s obsazením naší země německými vojsky a vojsky SSSR - jakpak by asi taková referenda dopadla? A myslíte, že by bylo vůbec reálné je vypsat? Referendum na Krymu, stejně jako např. volby v Syrii, bylo dozorováno mezinárodními organizacemi a je nezpochybnitelné. Nevloudila se vám tedy do vašeho srovnávání nějaká logická chybka?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

17.08.2016 16:34:22 - Ing. Ivo Bezecný

 Na Vaší otázku si dovolím neodpovědět svými slovy, ale použiji zajímavý document zveřejněný na http://sklenenykostel.net/index.php/menu-hist/2935-a-15-3225: Cituji z dokumentu:

Referendum má svoji přitažlivost – a říká si o důvěryhodnost, i když je nesmyslné... Bylo zajímavé sledovat, jak se český Radiožurnál dnes ráno (17. 3. 2014) probouzel z ruského rauše do reality. „Přes 95 procent obyvatel Krymu chce jeho připojení k Rusku,“ slyšeli jsme ve zprávách ve 4.30 – no to snad ne, říkal jsem si a zvažoval, že napíšu nějakou stížnost. V 5.00 už to bylo „přes 95 procent voličů“. Ale ani to přece není pravda (pokud tedy vůbec věříme údajům krymské ruské volební komise)! Teprve v 5.30 bylo konečně řečeno „přes 95 procent hlasujících“ s uvedením údaje o „přibližně sedmdesátiprocentní volební účasti“. I tak je ovšem více než šedesátiprocentní většina krymského obyvatelstva pro Rusko, ale je to přece jen něco jiného nežli více než 95 procent – pokud tedy věříme údajům volební komise (já jim nevěřím – a také kyjevská vláda hovoří o tom, že čísla jsou to zmanipulovaná) a považujeme-li za regulérní referendum v podmínkách vojenské okupace a hrozeb vůči odpůrcům připojení k Rusku, v podmínkách odpojení ukrajinských televizních kanálů a při manipulativně položené otázce, která vlastně nedávala možnost vyslovit se pro pevné spojení s Ukrajinou... V 6.00 pak ze zpravodajství Radiožurnálu zmizely jakékoliv číselné údaje – a mluvilo se už jen o tom, že poslanci krymského regionálního parlamentu „dnes půjdou do práce,“ aby „sepsali a odhlasovali“ oficiální žádost o přijetí do Ruské federace. (Myslím, že ji nemusejí sepisovat, dostali ji už před refedrendem z Kremlu.) Po 8. hodině našeho času pak byly zveřejněny oficiální definitivní výsledky: volební účast 82 % a pro Rusko 96,6 % odevzdaných hlasů.

Referendum má svoji přitažlivost, říká si o důvěryhodnost... I diktátoři a agresoři se učí: Adolfa Hitlera ještě nenapadlo, aby si připojení Sudet k Německé říši nechal v roce 1938 posvětit v referendu: nepochybuji, že by je vyhrál – a s podobnými čísly jako Putin na Krymu. Jinak jsou ovšem jejich metody pořád stejné: intenzivní a emocemi nabitou propagandou vyvolat duchy nacionalismu a nadřazenosti Němců (Rusů) nad chaoticky jednajícími Čechy (Ukrajinci), šířit zároveň strach z chystaných útoků Čechů (Ukrajinců) proti německému (ruskému) obyvatelstvu, před nímž je zachrání jen náruč velké a mocné říše...

Paralela s Hitlerem vůbec není absurdní: ruské obyvatelstvo v celé zemi je již krmeno válečnickou propagandou a moderátor státní televize Dmitrij Kyseljov řekl, že „Rusko je schopné proměnit USA v radioaktivní popel“...

Ne, paralela s Hitlerem není absurdní: před druhou světovou válkou západní státy také nechávaly, aby Hitlerovi prošla jedna agrese za druhou, a tak pokaždé přikročil k další a ještě větší... Konec citace.

To jen k referendu na Krymu. S uvedeným názorem se ztotožňuji a dovoluji si říci, že do mého srovnání se žádná logická chybka nevloudila.