Břeclav
Vážím si toho, že jste mi jako jeden z mála odpověděl. Osobně si myslím, že jde ale především o peníze. Proč by si Rakousko ničilo své lesy, když může dřevo za levno koupit u nás? A na druhou stranu, v Břeclavi není práce a takto se dá docela dobře vydělat. Otázka druhá, co jste udělal proto, aby tu nebyla tak vysoká nezaměstnanost a tak nízké mzdy?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že v řadě případů jde o peníze, ovšem my dva jsme nevymysleli systém privatizace, který proškolil český stát a jeho občany.
Na dřevo mám stejný názor jako Vy. Surové dřevo se z ČR vyváží a vrací se zpět dovozem již zpracované za cenu, která je vyšší, a to včetně DPH.
Co se týká zaměstnanosti na Břeclavsku. Pomohl jsem mimo jiné v těchto zásadních věcech, a to:
- inicioval jsem podmínky pro výsadbu cca 7 tis. ha vinic a vinařství je dnes nosným ekonomickým programem okresu;
- napomohl jsem např. a.s. Fosfa se zajištěním dodávek fosforu z Kazachstánu a společnost Fosfa je dnes největším zaměstnavatelem v Břeclavi a potřebuje další pracovníky;
- při řadě jednání s investory mi bylo sděleno, že odchází do Brna, poněvadž v Břeclavi chybí učňovská základna, tak jako v celém státě. Máme mnoho absolventů gymnázií apod., ale jejich využití v praxi je prakticky nemožné.
Toto je velký problém dnešní společnosti, který bude nutno řešit.