Máte nějaké řešení?
Podle údajů MPSV je v ČR ohroženo ztrátou bydlení až 100 000 domácností. Z platné magistrátní koncepce řešení bezdomovectví plyne, že v Praze přibudou každý den tři bezdomovci.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
28. 7. 2014 8:43:20
Kdo bydlí, má židli
Každý z nás touží po příjemném a klidném bydlení. Pro mladé rodiny je však investice do vlastního bytu velmi komplikovaná, jelikož mnohdy nejsou pro banky dostatečně bohaté a tak střídají jeden podnájem za druhým. Ale jak z bludného kruhu ven?
Pořídit si bydlení, které po řádném splacení nájemného bude samotných nájemníků. Máme připravený koncept družstevního bydlení pro mladé rodiny, abychom jim umožnili snadnější start do života v naši městské části.
Budeme prosazovat systém startovacích bytů, který je spočítán jako samofinancovatelný a tím z dlouhodobého pohledu nezatěžující pokladnu městské části. Samozřejmě to má i podmínky a to být nebo se stát občanem Prahy 5 a řádně platit nájemné. Model je nastaven tak, aby žít ve startovacím bytě bylo vždy výhodnější než komerční nájemné a zároveň s jistotou, že v případě, že budou splněny podmínky, tak se byt stane po čase majetkem nájemníka. Uvědomujeme si, že v Praze jsou náklady na bydlení nejzásadnější položkou většiny rodinných rozpočtů a proto chceme, alespoň v začátcích pomoci, aby ten start životní cesty byl jednodušší. Navíc v naši městské části bydlí mnoho občanů, kteří využívají služeb městské části i města, ale nemají možnost být občanem Prahy 5, a tak nemohou efektivně ovlivňovat dění ve svém okolí. Často volí „své“ zástupce v obcích, kde tráví jen zlomek roku, například na dovolené nebo při návštěvě rodiny.
Ing. Jan Skalický, politické hnutí PRO PRAHU
kandidát na starostu Prahy 5
Diskuse obsahuje 0 příspěvkůVstoupit do diskuse Komentovat Tisknout