Víkendové volby ukazují vůli po decentralizaci EU
Výsledky voleb ve Francii i v Řecku by měly evropský establishment konečně probrat.
Řekněme NE evropské federaci!
Výsledky voleb ve Francii i v Řecku by měly evropský establishment konečně probrat.
V řeckém časopise nedávno vyšel obrázek německé kancléřky s hákovým křížem na rukávě. V německých novinách pro změnu karikují Řeky jako národ lenochů.
Pan Chmelař, t. č. zaměstnaný evropskými sociálními demokraty, nazval českého premiéra poskokem Davida Camerona.
Občanští demokraté v Evropském parlamentu oceňují, že se Česká republika v Bruselu nepřipojila ke smlouvě o fiskální unii.
Vystoupení místopředsedy Evropských konzervativců a reformistů v Heritage Foundation ve Washingtonu
Náš vnitropolitický spor o tzv. "fiskální kompakt" není pouhým sporem o finanční disciplínu. Nikdo se přece dnes nestaví - ani nemůže - proti úsporné politice veřejných financí.
Fiskální disciplína a vyrovnané rozpočty, hlavní témata summitu EU, jsou nepochybně chvályhodnými cíli. Nelze proti nim nic namítat, naopak.
Krize eurozóny se blíží svému klimaxu. Levice tvrdí, že její hlavní příčinou je nedostatečná regulace hamižného finančního sektoru.
Nestavíme se proti existenci eura jako takové, jsme ale proti špatným opatřením, která euro nezachrání a Evropu naopak roztrhají na kusy.
Česká televize a Radiožurnál odvysílaly reportáž, která tvrdí, že jsem spojen s developerským projektem demolice vily na Hanspaulce v Ostrovské ulici a nové stavby na jejím místě.
Na přednášce ve Velké Británii český ministr zahraničí Schwarzenberg „vyslovil obavu z důsledků dvourychlostní Evropy, tedy různého vývoje a rozhodování v zemích eurozóny a mimo ni“(citace dle ČTK).
Pozdvihl jsem obočí, když jsem si přečetl, co Luboš Palata napsal o slovenské premiérce Radičové: prý toho ví o ekonomice tolik jako o politické situaci v Uruguayi (Na první unijní ligu Slovensko nemá, LN 7. 10.).
I kdybychom nežili v době šetření, nemělo by navyšování eurorozpočtu opodstatnění.
Uzavřená pevnost Evropa neprospěje nikomu. V historii se dá prokázat, že pokud byla Evropa otevřená a kooperovala se zbytkem světa, jen z toho prosperovala.
Štrasburk, 15. prosince 2010 -- Evropská komise poprvé pustí občany členských států k tvorbě evropských předpisů. Pokud se pod určitý podnět podepíše minimálně milion občanů ze sedmi evropských států, musí se jím komise zabývat.
Co je (také) globalizace : sedět v Hanoji, hlavním městě (stále ještě formálně socialistického) Vietnamu, ve zcela americky vyhlížejícím baru s názvem "17 cowboys" a poslouchat rockovou kapelu z Filipín, jak hraje coververzi hitu Final Countdown od