situace na Ukrajině
Co říkáte na situaci na Ukrajině? Vláda chce sankce pro lidi zodpovědné za násilí na Ukrajině, souhlasíte a jakou roli zde má zahraniční výbor, kterého jste členkou? A jak se k tomu staví ODS? Jste málo vidět :)
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
byla to právě ODS, konkrétně paní poslankyně Miroslava Němcová, která požádala o zařazení bodu jednání Poslanecké sněmovny - Situace na Ukrajině. Zdálo se nám, že vláda ze začátku nebyla v této věci dostatečně rychlá. Proto nakonec došlo k zařazení tohoto bodu do jednání v rámci 6. schůze PSP. Navrhovali jsme i usnesení, která měla být přijata na podporu demokratických postupů na Ukrajině. Osobně jsem byla přihlášena také kromě dalších do rozpravy. V den jednání - vyslovení důvěry vládě byl tento bod všemi ostatními politickými stranami (kromě ODS) vyřazen z programu. Jednali jsme o tom i s nově zvoleným ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, ale ke schválení tohoto bodu, aby byl dořešen v rámci minulé schůze, nedošlo.
Zúčastnila jsem se jako místopředsedkyně zahraničního výboru jednání Višegrádské 4, kde jsme na podporu Ukrajiny odsouhlasili další finanční prostředky právě z těchto fondů.
Dále jsme požadovali svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny ve věci Situace na Ukrajině, bohužel ani k tomuto kroku zatím nedošlo.
Pan europoslanec Jan Zahradil za ODS se v médiích několikrát v této věci vyjadřoval- jednoznačně , naposledy konkrétně k eskalaci napětí na Krymu, které ohrožuje nejen regionální, ale i evropskou bezpečnost, zejména ve střední a východní Evropě.
Plně si uvědomujeme, jak je situace na Ukrajině stále vážná . Proto ODS jistě podpoří českou vládu v tom, aby se spolu s ostatními urychleně zasadila o návrat k politickým prostředkům.